Trudnoća

boro23

Poštovani doktore,
supruga i ja planiramo drugu trudnoću.
Rađen joj je papa test koji je uredan i brisevi te Vas molim komentar vezano uz "pozitivan HPV 51, KLINIČKI BEZNAČAJNO", "gram pozitivni štapići" i "polimorfonuklerani leukociti u malom broju" , svi ostali nalazi su uredni odnosno negativni. Je li bilo koji od spomenutih nalaza opasan za trudnoću i trebamo li odustati od planiranja trudnoće? Je li potrebno učiniti druge pretrage ili započeti liječenje?
Kod mene je u nalazu ejakulata navedeno <5 PMF pri velikom povećanju, normalna flora.
Nalazi na klamidiju, ureaplasme i mikoplazme su i kod oba dvoje negativni/nije izolirano.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ići na trudnoću. Nije nužna za sada nikakva obrada.

boro23

Hvala na odgovoru, dosta smo zabrinuti zbog pozitivnog nalaza hpv 51, možete li objasniti što znači napomena KLINIČKI BEZNAČAJNO?

boro23

Hvala na odgovoru, iznenađeni smo i zabrinuti pozitivnim nalazom hpv 51. Možete li objasniti što znači klinički beznačajno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne opterečujte se time ako je PAPA test uredan.