Trudnoca

nada505

Ukratko, zanima da li je moguce zatrudnjeti ako djevojka ima donekle redovite cikluse (nisu bas na godisnjoj bazi, redovnih su proteklih par mjeseci) ako je doslo do vrlo malo kolicine ejakulacije spermija u nju na zadnji dan mjesecnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi neredoviti postoji izvjesna šansa. Malo, vrlo malo nije riječ za ginekologiju. Ako govorimo o ejakulatu moramo se izražavati u mililitrima.

nada505

Rekao bih 0,5-1ml ejakulata je zavrsilo u njoj...
Dali vrijedi uzeti pilulu za dan poslije nakon 48 sati od odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka uzme pilulu za dan poslije.

melanimelem

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 23.9., trajala je 9 dana (inače imam ciklus od 30-35 dana). Uvijek prakticiram zaštićen odnos, no jučer, 9.10.(ujutro), imala sam kratki nezaštićeni odnos koji je trajao svega 2 minute (nekoliko puta je dečko penetrirao u mene). Nije došlo do ejakulacije u rodnicu, s obzirom da je ovakav odnos trajao kratko i dečko se sam zadovoljio rukom te ejakulirao dalje od mene, malo kasnije. Budući da sam paničarka, od toga trena mi se počelo vrtjeti u glavi kako sam možda u plodnim danima i kako mogu tako zatrudnjeti. Danas, maloprije, poslije male nužde, na wc papiru je ostao svijetlorozni trag (kao slaba sukrvica). Ne znam da li se radi o ovulaciji ili stvarno postoji mogućnost da sam ostala trudna?!
Sljedeću menstruaciju trebam dobiti 23.10.i ne znam kako da izdržim do tada, a da ne mislim na moguću trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste previše subjektivna, naravno da nećete ostati trudna u opisanoj situaciji.

melanimelem

Ne znam zasto ali imam neki cudan osjecaj u donjem dijelu stomaka i kao da imam blage grceve. Decko me uvjerava da nema sanse da sam trudna jer je to kratko trajalo i nije osjetio da curi(predejakulat),sto inace uvijek osjeti, no ja se nikako ne mogu opustit i prestat mislit na to. Trenutno imam iscjedak iz rodnice kao u vrijeme plodnih dana, a i stalno sam mokra. Postoji li sansa za trudnocom i kada bi mogla napraviti prvi test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.