Trudnoca

AdelisaAmar

Pozz,trebala sam dobiti 24.12 medjutim nisam, uradila sam test 31.12 pozitivan je druga crtica slabije vidljiva ali tu je. 3.12 navece sam dobila bolove pri dnu stomaka sutradan ujutru menstruaciju, tamnije boje, i nije obilna kao sto zna biti prvi dan, i dalje osjecam bolove pri dnu stomaka i donjem djelu ledja. Zanima me da li je moguce da je test pogresio i da je samo kasnila? Bila sam kod doktora 16.11 papa nalaz uredu, dobila vaginalete Palagynix 12 nociju po jednu mozda je zbog njih kasnila? Molim odgovor narucena sam na pregled 10.1

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je nemoguće reći o čemu se točno radi. Moguće da je došlo do ranog spontanog pobačaja (nakon učinjenog testa), moguće da je došlo samo do krvarenja u ranoj trudnoći, a da se trudnoća održala, a postoji teoretska mogućnost i lažno pozitivnog nalaza. Savjetujem da ponovite test.

ruza555

Postovanje, trudna sam 7 tjedana. Prije 4 mjeseca sam imala spontani pobacaj u 5 tjednu. Sada je sve u redu po pregledima ali imam problema sa zatvorom. Jedem sve moguce da bi mogla normalno obaviti nuzdu ali ni tada nije moguce. Danas sam se jako napatila i naprezala jer imam i hemeroide i sve me boli, stomak i jajnici i maternica. Uzimam vaginalno progesteron. Da li naprezanje moze izazvati spontani i sta mi mozete preporuciti za zatvor a da trudnice mogu koristiti. Hvala

tamaras95

Veliko poštovanje.
Zadnja menstruacija mi je bila 6 decembra, kasni mi već 3 dana. Inače mi kasni, imala sam sa dečkom peting preko odjeće nije svršavao. I da jedan dan, me samozadovoljavao pristima u vagini, prethodno je dirao svoj polni organ, ali nijr svršavao. Pa je l moguća trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, naprezanje ne može uzrokovati spontani pobačaj. Savjetujem da probavu pokušate regulirati prehranom: puno voća, povrća i tekućine. Ukoliko na taj način ne bi uspjeli regulirali stolicu javite se liječniku radi eventualne terapije laksativom.