Trudnoca

Postovani,

Imam redovite menstruacijske cikluse na 26-28 dana vec godinama. Suprug i ja zelimo bebu.
U februaru ustanovljena je biohemijska trudnoca, na osnovu rezultata hcg-a.
Mjesec dana poslije, na redovnom ginekoloskom pregledu dr. na nalazu konstatovala je sledece:
Uterus 68.2x35.2
Endom 8mm
Lijevi 24x30, uredne ehostrukture
Desni 34 sa folikulom 14mm

Mogu li Vas zamoliti za misljenje? Zbunio me nalaz, vec gore navedenog desnog jajnika.

Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Folikul je normalna tvorba na jajniku u kojoj se nalazi jajna stanica. Nakon ovulacija folikul postaje žuto tijelo. I tako iz ciklusa u ciklus.

Hvala Vam mnogo!

Jutros sam nakon 3 dana kasnjenja uradila kucni test koji je pozitivan. S obzirom na proslu trudnocu koja je bila biohemijska sada sam po malo u strahu.
Molim Vas za misljenje kada je pravo vrijeme da odem na predgled? I da li je potrebno uraditi neku pretragu odmah?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte još otprilike tjedan dana. Trudnoća je ultrazvučno vidljiva tjedan nakon izostanka menstruacije, a plod se vidi dva tjedna nakon izostanka menstruacije.