Trudnoca?

Zabrinuti_11

Postovani doktore, ispricavam se ako sam otvorio istu temu jos jednom, ali imam problema sa registracijom i postanjem pa idem probati na ovaj nacin...

Cura mi ima redovitu menstruaciju zadnjih 10 mj, a i nekoliko mjeseci prije tog. Tocno 28.dan je dobivala.
Zadnju menstruaciju imala je 9.1.2012., s tim da smo 6.1. imali nezasticen odnos ali nista nije bilo. Da je kojim slucajem trudna, jel bi dobila 9.1.?

I drugi dio pitanja. Trebala je dobit jucer, 5.2. U petak, 3.2. su je pocele bolit grudi djelomicno, i dolje ju je na trenutke zabolilo. Do 5.2. ju je bolilo dolje i u grudima. Danas isto tako ali ju jos uvijek nije dobila. Inace ju par dana prije, nekad i tjedan dana prije nego treba dobit bole grudi, a dan prije ju dolje pocne jako bolit...

Sad me zanima sto nam je cinit, tj. moramo li ista cinit, hoce li joj doci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, savjetujem da napravi test na trudnoću. Ako ima predznake nadolazeće menstruacije mislim da će istu i dobiti, ali ipak za svaki slučaj neka napravi test.

Zabrinuti_11

Zbog nemogucnosti kupnje testa, s obzirom na vrijeme, to ce se odgoditi na par dana. Sad su je grudi manje pocele boljet, dolje ju ne boli a jucer ju je na trenutke bolilo, po 15ak min pa je prestalo... Neznam, strah nas je, mada mislim da je to zbog psihe jer se boji jos od 29.1. a 5.2.ju je trebala dobit.. Jel imaju kakvi rani simptomi trudnoce, da mi pomognete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pođtovani , kao što sam vam odgovorio. Pričekajte još koji dan da dođe menstruacija.

Zabrinuti_11

Hvala Vam doktore.. Lijep pozdrav.

Zabrinuti_11

Doktore, ispricavam se al imamo novi problem.. Bila je kod doktorice opce prakse radi nekog lijeka, i pitala ju je za to, temperatura joj je 37, i rekla joj je da dodje za 3-4 dana kod nje na test.. Jel moguce da je trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, neka napravi test na trudnoću, kao što sam Vam rekao.

Zabrinuti_11

Doktore, test je negativan...

Smoki

Rodila sam prije 3 mjeseca.
Sad imam strah od sljedeće trudnoće.
Muž i ja imali smo spolni odnos 3 dana nakon završetka moje menstruacije.
Menstruacija mi je počela 14.1., a odnos bez zaštite je bio 21.1.
Odnos je bio bez zaštite, ali sa prekinutim snošajem.
Nakon sat vremena imali smo ponovno odnos, također bez zaštite.
Ali muž je samo malo i kratko penetrirao u mene, obzirom da NIJE MOKRIO između dva odnosa.
Zanima me sad, kolika je vjerojatnost da sam trudna?
4. 2. sam pravila test, negativan je. Je li to prerano za test? Trebam li ga ponoviti? Ovo mi je bila prva menstruacija nakon poroda, inače mi nisu nikad bile redovite.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne vjerujem u trudnoću s obirom na 8. dan ciklusa i da nije došlo do ejakulacije.
Test ste svakako učinili prerano.
Ponovite test u vrijeme očekivane menstruacije, konzultirajte svog ginekologa u svezi boljeg načina zaštite.

tanja-1987

Poštovani, imala sam nezasticeni spolni odnos no partner nije svrsio u mene. Nakon pola sata negdje usao je u mene 2 puta samo. Kolika je sansa za trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem postkoitalnu kontracepciju za svaki slučaj.

tonka123

Poštovani!
Menstruaciju sa imala 01.01., nakon toga sam oko 23.01. imala spolni odnos, nekoliko minuta bez kondoma. Inače mi ciklusi traju oko 38-40 dana. Sad sam menstruaciju dobila 08.02. i nešto je slabija nego inače te mi se čini da imam pojačanu potrebu za mokrenjem. 10.02. sam napravila test za trudnoću i negativan je. Jesam li ga možda prerano napravila ili je normalno da su menstruacije ponekad slabije nego inače?

Hvala!

jelenazg

Postovani,
imam slicno pitanje. Ako je nakon ejakulacije muskarac obrisao spolovilo maramicom te tek nakon određenog vremena ( 30-40 min) imao penetraciju od mozda minutu..da li je tada trudnoca malo vjerojatna?
Koliko uopce sperma moze prezivjeti, odnosno ostati aktivna na muskom spolovilu.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Tonka,niste trudna. Imala ste menstruaciju koja neki put bude oskudnija. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, spermiji mogu živjeti 72 sata pa i više.
Dakle u vašem slučaju postoji šansa za trudnoćom.

tonito

poštovani doktore,ne bih volio iznosit detalje ove neugodne price ,ali zelio bi vas pitati dali je moguce ako je zena imala spolni odnos 23.3 i s tim odnosom zatrudnila ,dal je moguće da rodi 26.1 ,jer ja sam računao i čini mi se da je to pretuga trudnoca jer po mom proračunu ,rodila je nakon 46 tjedana s obzirom da sam racunao dan spolnog odnosa + 10 dana od zadnje menstruacije ,jer čitao sam da se tako računa trudnoča ?molio bih vas za vaše mišljene jer mozda vam pitanje zvuči glupoo ,unaprijed hvala na odgovoru !!pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovan, ako je do trudnoće došlo 23.3.pretpostavljam da je zadnja menstruacija bila 14 dana prije toga. Dakle negdje oko 10.3. je bila ZM.
Dakle termin poroda bi bio oko 17.12.
Termin poroda je od 37. do 42.tjedna.