trudnoca i gljivice

ZELJKA

Trenutno sam u 14 sedmici trudnoce i osjetila sam svrabez i peckanje u vagini.Prepisane su mi vaginalne tablete (clotrimazole)ali sam cula da se one ne preporucuju u prvom tromjesecju .Molim Vas odgovor kakve mogu biti posljedice ako uzmem te tablete i da li postoji mogucnost krvarenje ili nekih drugih komplikacija?
Unaprijed zahvalna

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
S obzirom na subjektivne tegobe preporuča se primjena lokalne terapije te uvažavajući činjenicu da ste u 14. tjednu trudnoće mišljenja sam da ne postoji opasnost od neželjenih posljedica na fetus. Ipak preporučila bih učiniti ciljani obrisak cerviksa na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anareobe kako bi se ustanovio uzrok Vaših tegoba i provela ciljana terapija.

anny_17

Postovani,
prije godinu i pol sam osjetila svrabez vagine. Redovno sam se javljala lijecniku i koristila sam sve i svasta. Svaki puta na pregledu mi je rekao da nisu gljivice. Svrabez i dalje prisutan. Sada sam u 14 tjednu trudnoce i toliko imam svrabez da vise ni sama ne znam sta da radim. Nocima ne mogu da spavam, svaki dan mi je jednostavno nepodnosljov.
Da li postoji nesto cime bi mi se to smirilo.
S postovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite cervikalne briseve da se vidi o čemu se radi.