Trudnoca i ppsteljica

hipnotic

Postovani,
trudna sam 22 tjedna. Na 3d uzv doktorica je rekla da je nalaz za sada uredan, ali da je posteljica sprijeda, nisko i udaljena od UU 8.8mm. Cerviks mjeri 40.8 mm. Spomenula je mogucnost placente previe.
Ljubazno Vas molim informaciju do kada se moze posteljica pomicati te kolike su sanse da se dogodi komplikacija?
Trebam li na nesto posebno paziti kako ne bi doslo do krvarenja? Zahvaljujem na razumijevanju, strpljenju i odgovoru.
Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, važno je da posteljica ne dopire do unutarnjeg ušća, niti ga prelazi. Tada se radi o placenti previji. Napredovanjem trudnoće posteljica će se udaljavati od unutarnjeg ušća. Kojom dinamikom teško je reći. Pošto se kod vas ne radi o placnti previji nego niskom sijelu posteljice nije potreban nikakva terapija.