spolni odnos nakon menstruacije

cimpr2

pozdrav , ispricavam se sto otvaram opet temu, ali nakon sto sam poslao zadnji odgovor vise nisam mogao uci na svoj racun pa sad radim novo.. djevojka inace ima neredovite menstrualne cikluse, ima 18 godina, zadnja menstruacija joj je pocela 02.sijecnja.2015 i zavrsila 07. ili 08. sijecnja , imal ismo spolne odnose 08. i 09. i taj dan 09. ja nisam svrsio , ali kad sam pogledao u kondomu pri dnu je bila nekakva pjenasta tekucina , nisam siguran jeli od lubrikanta ili je izaslo malo tekucine iz penisa ...sad cekamo da joj dodje , vec 4 dana ima simptome kao i inace pred mjesecnicu - nadutost, grudi narastu malo, nekad samo zabole, jede joj se dosta ( ovo joj se ne desi svaki put pred menstruaciju) i promjene raspolozenja, vecinom zivcanost, isto tako iscjedak je zamućen i ljepljev kao i inace pred menstruaciju ... kaze da joj nekad ciklus traje 30 dana a nekan i do 40, mozda vise, nije sigurna ¸, a zadnja dva ciklusa su joj trajali 31 i 32 dana...jel moguce da je trudna? hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako ste imali odnos s kondomom.

cimpr2

da, sa kondomom ... hvala puno , LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim. Ne trebate brinuti.

mpower

Poštovani! Djevojka i ja smo imali nezaštićeni spolni odnos dan nakon završetka njene mjesečnice 22.5. Nisam bio siguran jesam li svršio u nju jer sam prekinuo odnos u zadnji tren. Dan nakon smo kupili Ellaone te je ona to popila. Ovulucija joj je trebala biti 1. 6. I onda smo također imali odnos, prvo s zaštitom, a kasnije sam ju skinio, ali nisam svršio u nju. Sinoć smo imali odnos i mislim da mi je opet malo pobjeglo pa se bojim da ne bi došlo do trudnoće. Ciklusi su joj redoviti, odstupanja rijetko kad (1-2 dana), a menstruacija traje 5-6 dana. Danas je trebala dobiti, ali još ništa. Trebam li opet kupiti Ellone?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće. Kašnjenje je zbog pilule za dan poslije. Sugeriram ako ne želite trudnoću oboje da se zaštitite.

donnaval

Postovani, imam redovite menstruacije iz godine u godinu. Prosle godine u 7mj sam postala majka u 34god. Imam redovite spolne odnose, ali mi je zadnja menstruacija zavrsila 01.10.2017. i nismo se stitili niti jednom i svaki put je zavrsio u rodnicu. Da li je moguce napraviti kucni test ili ipak bolje krvnim nalazom? Moze li uopce doci do zaceca tjedan dana nakon ciklusa? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u 28 -dnevnom ciklusu ovulacija nastupa 14. dana. Plodni dani se računaju od 3 dana poslije do 3 dana nakon ovulacije. Ponakada do ovulacije može doći ranije ili kasnije, tako da šansa za trudnoćom postoji. Životni vijek spermija je do 72 sata, što znači da svaki odnos manje od 3 dana prije ovulacije može dovesti do oplodnje.