Trudnoća ili ne

danijela36

Poštovani trebam Vaše stručno mišljenje.Imam sve simptome trudnoće od povećanja i bolnih grudi,blage mučnine,izostanak menstruacije 7 dana,puno urađenih testova za trudnoću i svi su pozitivni itd.inače 2 puta sam već rodila.Bila sam kod ginekologa i kazao je da uzv vidi jedino miom na maternici.Više nisam pametna kaj da mislim.Na pitanje zakaj mi onda kasni toliko menstruacija i testovi za trudnoću pozitivni nije znao odgovoriti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Još je prerano da se vidi. Napravite betahcg iz krvi i kontrolni uzv nakon par dana od prijašnjeg.

danijela36

A dali je moguće da miom utječe na pozitivnost testa za trudnoću.odnosno da uz njegovo prisustvo test za trudnoću bude pozitivan ? Ili miom nema nikakve veze sa rezultatom testa ? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miom nema veze s testom na trudnoću.

danijela36

Hvala na odgovoru.Stvarno nije za povjerovat da mi u ljekarni izjave da miom može pokazat test pozitivnim jer sadrži hormone slične hormonima trudnoći.Zato sam Vam i uputila ovo pitanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neupućeni su. Pozdrav.

iiivanaaa

dobar dan doktore! oprostite što ću vas opet ugnjaviti. dakle, pitala sam vas nedavno je li moguća trudnoća ukoliko je partner bio samo nakratko u meni bez zaštite u plodnim danima (nije bilo ni blizu ejakulaciji tad, kondom je skliznuo i odmah smo stavili drugi kondom). menstruaciju sam dobila u normalno vrijeme, bila je normalnog trajanja, boje, obujma, doduše nešto malo rijeđa nego prošli put, ali zna biti i takva. nakon što mi je prestala menstruacija pojavilo mi se neko čudno kao pulsiranje u desnom jajniku. što može biti uzrok tome? može li se trudnoća potpuno isključiti? hvala vam na odgovoru!

iiivanaaa

to pulsiranje mi se u biti širi sve do desnog kuka. ta strana stomaka mi je malo kao napuhana, al to mi je tako i inače

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Savjerujem uzv, možda bi se se radilo o upali ili cisti na jajniku.

iiivanaaa

hvala na savjetu. ako vas još mogu pitati, jesam li na ovaj način mogla biti zaražena npr klamidijom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je moguće.

majaja13

Postovani, posljednju menstruaciju sam imala 8.9.2016. a nesiguran odnos 17.9.2016. U roku manjem od 24sata sam popila pilulu ellaone za dan poslije. Menstruacija mi kasni vec 4 dana i uradila sam beta hcg test sa rezultatom 0,7. S tim da kada sam vadila krv na pitanje o posljednjoj menstruaciji sam se zbunila i rekla da je bila 14.9. a ne 8.9 da li to mijenja rezulatat testa? Vrlo sam zabrinuta, mogu li iskljuciti trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.