Trudnoca ili nesto drugo ?

Kalin

Postovani doktore ! Imam redovite nezasticene odnose sa suprugom.Kasni mi M vec 21 dan( danas mi je 46.dan), i ne znam sta da mislim, posto sam sinoc na gacicama ugledala par kapi svjeze krvi, stavila sam ulozak i na ulosku je kroz 2 sata bio samo trag krvi.Kroz noc i jutros nista, samo malo obojeni iscjedak kod brisanja .Ne znam sta da mislim, osim napuhutog trbuha( hlace ne mogu zakopcati), a ponekad i valunga preko dana,nemam nekih specificnih promjena, osim sto mi pola hrane ne pase.Gotovo sam sigurna da nisam trudna, ipak mi je 45 godina i ne osjecam se trudnom, ni pretjerano umornom.Ma nemam poima sta da mislim.Imam samo jedno dijete od 11 godina i s njim sam do 12.tjedna imala 3 puta po par dana takva neka sitna krvaruckanja .Oprostite, na tako dugom postu, ali zanima me jel tako izgleda predmenopauza ili je ipak moguca trudnoca.Inace bazalna mi se krece oko 37, 1 iako je prije 9 dana bila 36.6 ( jel moguca ovulacija tako kasno( 28.dan)Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. To je jedini način da se razluči o čemu se radi.

Enna123456

Postovani, vec sam vam pisala
Ciklusi su mi inace 24,25,26 dana
Zadnja menstruacija je bila 9.8. s tim da joj je prethodio roskasti iscjedak dan dva prije. Na 14.dan ciklusa imala sam rizican odnos gdje nisam bila sigurna dal je djelom doslo do ejakulacije u rodnicu. 48-50sat poslje odnosa dakle na 16.dan popila sam ellaone. Sad mi je 25.dan ciklusa i nemam nikakvi naznaka pms.grudi nisu osjetljive, ne osjecam u stomaku kvrljanje ko inace samo sam jako nervozna i prestrasena. Upravo sam uradila test koji je negativan,nez jel prerano napravljen.
Dakle test je 11 dana nakon odnosa ili 9 nakon tablete a u vrijeme ocekivane menstruacije. Od tablete nisam imala nuspojave niti ikakvo krvarenje. Dal postoji nacin da ubrzam dolazak menstruacije, ili pak i dalje postoji mogucnost trudnoce? Dal da sutra napravim betu da li bi time mogla skroz iskljuciti mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 11 dana nakon odnosa test bi trebao biti pouzdan. Pričekajte menstruaciju, pa ukoliko ona ne nastupi ponovite test.

Enna123456

Postovani,
Evo danas na 26.dan ciklusa (12 dana nakon odnosa) radila sam betu iz krvi i bila je 0,1 doktorica kaze negativno i da nije trudnoca te bi trebala ukoliko ne dobijem doci za par dana po tablete koje ce izazvat krvarenje. Nije mi radila ultrazvuk.Moje pitanje glasi dal je sad po vasem misljenu trudnoca potpunosti iskljucena? Da nisam prerano napravila betu? Mislim da sam sama sebe izludila citanjem sta su drugi pisali o ovome. Hvala na odgovorima

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete u potpunosti isključiti.