Trudnoca ili pms

soldat95

Moja situacija je sledeca : Naime, kasni mi 8 dana, prije 19 dana, sam sa dečkom imala peting, ulazio je nekoliko puta u rodnicu, ali to se desilo bez ejakulacije. Radila sam na 7 dan kašnjenja menstruacije i na 6 dan kašnjenja menstruacije testove, oba su bila negativna. Inace, nisu mi redovni ciklusi, ali mi nije ovoliko kasnilo, uvijek po 5 dana.
Imam bas mekane grudi, na dodir, ponekad krcanje u crijevima, malo sam imala i vodenastog sekreta.
Da li je moguca trudnoca?
I da li su testovi pouzdani, da li sam u pravo vrijeme uradila test? Posto citam svasta, i kao tek za 7 dana da ponovim, ako ne dodje.

Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme kada su rađeni, testovi su vrlo pouzdani. Ne radi se o trudnoći. U pitanju je hormonska neravnoteža.

AminaS

Dobar dan.Imam neredovan menstualni ciklus,zadnju menstruaciju sam imala 3.2.2020 za tim sam imala spolni odnos sa muzem bez zastite i snosaj je bio u rodnicu,radila sam test na trudnocu koji je negativan pa me zanima da li je moguce da je rijec o trudnoci s tim da mi kasni 2 dana.Pozz

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test urađen nakon dva tjedna (ili više) od odnosa, tada je vrlo pouzdan. Test može detektirati trudnoću tek nakon implantacije zametka koja se dešava desetak dana nakon oplodnje.