TSH

macica29

Postovani,
dobila sam nalaze za stitnjacu. 33 tjedna sam trudna. Vrijednost je 5.18, a 4.94 je jos normalno... Sto mislite o tome?
Buduci da imam nekoliko laznih kontrakcija na dan, a od 22.tjedna sam uloziva za jagodicu prsta poslala me doktorica da drugi tjedan odem na CTG u bolnicu, a sad vidim na uputnici da pise i ASC. To se zajedno radi? Cudno mi je da mi je rekla za ctg samo, a sad znaci i za plodnu vodu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, TSH je nešto povišen. Savjetujem da se javite endokrinologu radi obrade i terapije. Amnioskopiju nije moguće raditi ukoliko ušće maternice nije otvorena, a i nema nikakvog smisla raditi je u ovoj fazi trudnoće.

macica29

Hvala na odgovoru.
Ici cu endokrinologu, nadam se da nije nista to utjecalo na bebu. Bila sam s 25tt na 3D uzv, bilo je sve u redu.
Meni je isto bilo cudno cemu pise na uputnici za ASC, a samo sam uloziva i jos mi je doktorica na pregledu rekla da imam dovoljno plodne vode.

Ivo Balenović, dr. med.

Vrijednost TSH sigurno nije utjecala na bebu. Što se amnioskopije tiče njome se može vidjeti samo izgled plodove vode, a ne i količina. Amnioskopiju ima smisla raditi u vremenu oko termina poroda i kod prenešenih trudnoća. Tada prema izgledu plodove vode možemo procijeniti da li se radi o prenošenju ili je trudnoća terminska.

macica29

Hvala na odgovoru. Svašta piše na internetu pa sam se prepala, a moja doktorica mi je isto rekla da ništa strašnoga, ali da idem do endokrinologa. Ići ću sad u petak.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Biti će sve u redu.