Tumacenje nalaza

štitnjcica

Postovani,

U 23 sam tjednu trudnoce i prvi puta sam vadila nalaz krvne grupe i rh faktora. Buduci da su mi oba roditelja 0+ mislila sam da sam i ja, no ispalo je na sam 0-.
Molim vas ako mi mozete protumaciti sto u nalazu jos znaci slijedece:
Indirektni antiglobulinski test - negativan
U plazmi nisu nadena antieritrocitna protutijela
HBsAg - negativan
Anti-TP ( IgG+IgM ) - negativan
Dali su nalazni opasni za bebu?
Zanima me isto tako dali se iz plazme moze vec sada ustanoviti rh fetusa?
Dali je potrebno da moj suprug ide vaditi krvnu grupu?
Prije 7 godina sam imala spontani pobacaj u 9 tjednu trudnoce i bila sam na kiretazi, tada me nitko nije pitao za krvnu grupu niti su mi dali injekciju anti D imunoglobina dali o tome trebam obavijestiti svoju ginekologicu ili bi se vec sada na nalazima vidjelo da sam senzibilna tj. dali bi bila pronadena antitijela?

Unaprijed hvala na odgovoru.
Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate ništa poduzimati. U 8.mjesecu trudnoće ponovno napravite testove senzibilizacije.
Dijete kad se rodi, napravit će mu se rh faktor i ako je pozitivan vi ćete dobiti ampulu Rhogama kao zaštita za iduće trudnoće.