ugrušci

zelda

Poštovani
Često mi se pojavljuju ugrušci u menstrualnoj krvi. Menstruacije su uvijek redovite i traju 5 dana. bolne su samo 1. dan.Da li su ugrušci normalna pojava ili bih se trebala zabrinuti ? Bila sam kod ginekologa,ultrazvuk neposredno nakon menstruacije je skroz u redu,ali je ginekolog spominjao briseve i neke moguće upale..Da li ugrušci imaju ikakve veze sa nekom upalom ili je to normalno ( napominjam da je uzv bio u redu i ginekolog na samom pregledu nije utvrdio nikakve loše znakove ) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu onda ne trebate brinuti.
Obično se pojavljuju kod mioma, polipa, adenomioze, pcosa, koagulopatija.
Većina uzroka isključena je pregledom i uzv-om.