Ultrazvuk

Feniks92

Postovani,danas sam bila na kontroli kod primarne koja racuna trudnocu prema ZM 34+2,a prema UZV iz bolnice sam danas 33+2, raden mi je ultrazvuk i kaze da glava za 35t, abdomen 32+2 kao u nekoj granici normale, tezina za 34+1. Unatoc uteogestan Cervix skracen za koliko ne znamjer ima stati aparat zatvoren i dalje uloziv. Mjerila mi trbuha metrom kiji je kao za 31/32 tjedna.Poslala me u bolnicu na ponovni uzv i da se vide protoci krvi, kaze kolko vidi da kroz posteljicu dobiva sve. Sve do prije 2 i pol tjedna je bilo uredu i sad odjednom ovo,jako sam zabrinuta za bebicu. Molim Vas misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, sve mjere su unutar fizioloških odstupanja. Nisu sva djeca iste težine, visine i građe. Normalna porođajna težina je od 2,5 kg do 4 kg, što je velika razlika, ali to ne znači da djeca ispod 3 kg imaju zastoj rasta u odnosu na one iznad. To je i genetski uvjetovano.

Feniks92

Postovani,evo primarna ipak pogrijesila,svjezi UZV kcs +,afi 14,postekjuca sprijeda uredna,fd +, bpd 88/35, og 313/35, oa294/33, fl 64/33, tt 2260g, acmri 0.83, cervikometrija cerviks 32mm, T oblik, opst.nalaz cerviks clanak uloziv za vrh.

Da li je ovo za strogo mirovanje ili nisu mi bista rekli nek se ponasam kao inace. Stezanja imam i dalje ponekad u pravilnim ponekad u nepravilnim, ne bole vec su nelagodna, na CTG me nisu stavili tek za tjedan dana. Po potrebi uzmem normabel od 2mg samo navecer.

Hvala Vam na prijasnjem odg ipak sam bila mirnija super ste i svaka Vam cast na strpljivosti kod odgovaranja.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za strogim mirovanjem, nalaz na cerviksu je uredan obzirom na dob trudnoće.

hope1806

Postovani,
U 32 +2 sam tjednu trudnoce. Prema ultrazvuku beba je veca za 10 dana. Jucer na pregledu dr. Je napisala slijedeci nalaz: cerviks skracen,smeksan,centriran 2/3 članka; uloziv za prst do unutarnjeg usca.
Preporuka mirovanje.
Naravno, bez objasnjenja kako mirovati? Jel to znaci da se ne smijem uopce kretat ni nista radit?
Zivim na 3 katu bez dizala.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, izbjegavajte teže fizičke napore (dizanje tereta, sportske aktivnosti i slično). Uobičajene aktivnosti možete slobodno obavljati.

hope1806

Puno puno hvala. Drzati cu se uputa! to znači da mogu neovisno o stepenicama barem jedanput dnevno na zrak, pripremit rucak i sl obveze.

Hvala od srca!

Ivo Balenović, dr. med.

Naravno da možete. Unutarnje ušće je zatvoreno. To je najvažnije.