umjetna oplodnja i problem

Gulseren

Postovanje.imam 32 godine i odstranjena su mi oba jajovoda.isla sam na 3 umjetne oplodnje.prva dva puta nista. Sada je kao uspjelo.prva beta 12 dan nakon transfera je 356.druga 15 dan 700.a treca 23.dan poslje transfera 1350.po tome se sada nije pravilno poduplala.na uzv se ne vidi nista. molim vas misljenje o tome.moja dr.mili da postoji mogucnost vanmatericne oplodnje iako nemam jajovode i iako je ovo umjetna oplodnja.danas mi je 23 dan nakon transfera. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mora se vidjeti trudnoća u maternici. Ako nemate jajovode onda trudnoća nije u jajovodu.

Gulseren

Dali to znaci da iskljucujete mogucnost vanmatericne oplodnje.doktorica kaze da se moglo uhvatit za neku stijenku.moguce ili? I niste mi napisali za betu hcg.zanima me vase misljenje i savijet.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta vam ne raste uredno. Svakako me čudi što se trudnoća ne vidi u maternici. Svakako bi se trudnoća morala vidjeti u maternici sa betom višom od 1000.
Svakako sugeriram da napravite kontrolnu beta hcg i kontrolni UZV. Ne radi se o trudnoći u jajovodima ako iste nemate.