upala?

jopa1990

Poštovani.. već neko vrijeme me muči dosta bjelog iscjetka pračenog svrbežom i crvenilom. Ne peče me ništa dok obavljam nuždu. I sama mogu zaključiti da je to neka upala i da moram kog doktorice po vaginalete. Jedino što me dosta zabrinulo je da sam u zadnje vrijeme primjetila neke točkice na ulazu u vaginu čak i po unutra osjetim točkice. Mislila sam da sam iziritirana jer sam tjekom odnosa znala biti suha, a u zadnja tri tjedna sam češće imala odnose i po nekoliko puta u večeri i mislila sam jednostavno da sam 'izdrapana' kondomom.. ali te točkice ne nestaju, štoviše, mislim da ih ima više.. šta bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o upali u rodnici kao i upali vanjskog spolovila.
Točkice koje navodite rezultat su upale i iritacije rodnice.
Probajte sa Canesten vaginaletama i kremom izvana.

jopa1990

Poštovani, hvala vam. Bila sam se zabrinula jer sam i prije znala osjetiti 'točkice' po unutra, ali nikada to nisam vidla da mi se vani po svuda stvara niti sam vidla kako to izgleda.. prepalo me dosta.. idem kod doktorice čim uhvatim priliku od snijega.. Hvala još jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jopa1990

Poštovani, bila sam kod doktorice neki dan i dala mi je vaginalete i kremu. Smirila se upala, ne svrbi, ne peče jedino još osjetim po unutra 'točkice' i po vani su ostale. Nisam imala još odnose, ako će me bolit tjekom odnosa znači da ću morat ić po još jednu turu vaginaleta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nestat će ne brinite.

jopa1990

Poštovani,
da li je moguće tbog vaginaleta ranije dobiti menstruaciju? svoju sam očekivala oko 26.1, došla je jučer, 23.1., jako slabo, nema je na ulošku, samo kad idem na wc ima krvi i sluzi. I bolovi u sisama i u trbuhu su tu. Jer jednom mi se isto prije desilo da sam mengu dobila tjekom korištenja zadnje vaginalete iako je trebala doći tek nekoliko dana kasnije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako moguće kao posljedica upale.

jopa1990

hvala vam. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jopa1990

Poštovani, a do kad bi trebala čekati da ove izrasline nestanu. Jer mi se čini da me sad poslje menge počelo malo više svrbiti i to oko anusa. Oko vagine ne baš, al ti u tamo me zasvrbi. Počela sam opet mazati sa kremom za svaki slučaj.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nekoliko dana. Terapija mi se čini u redu.

jopa1990

a jel smijem imat odnose dok imam te izrasline? jer od kada su izbile samo stoje, ne čini mi se da se povlače ikako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Ako se ne povuku kroz par dana savjetujem pregled kod ginekologa.

elly_slon

Postovani,
Duze vrijeme sam imala dosta problema sa bijelim iscjedkom,policisticnim jajnicima i ranicama u maternici ( koje su nestale ) radi cega sam posjetila ginekologa koji mi je propisao vaginalete i yasmin tablete.Nakon svake menstruacije imam bolove pri spolnim odnosima koji se javljaju na ulazu u rodnicu u obliku pecenja i to ne prestaje sedmicama .Vrlo vrlo rijetko mi se desi da imam bezbolne odnose,kao zastitu koristim tablete.Papa mi je uredan i upale i bakterije su navodno nestale. Zanima me zasto odnosi toliko bole i kako mogu sprijeciti bol ?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako se ne radi o upali vanjskog spolovila i rodnice savjetujem korištenje lubrikanata kod vas i partnera tijekom odnosa.