Upala

ketty3

Poštovani, zbog pozitivnog nalaza na ureaplasmu dobila sam azitromicin koji namjeravam popiti 500 mg kroz 3 dana. Osim pozitivne ureaplasme ono što primjećujem u zadnje vrijeme je neugodan miris, kiselkast te žućkasti iscjedak. Planiram koristiti i vaginalne te oralne probiotike. Zanima me je li to dovoljna terapija te da li da prvo potrošim azitromicin pa nakon njega krenem s dobrim bakterijama ili da koristim probiotike i u vrijeme terapije antibiotikom? Zanima me vaše mišljenje o navedenoj terapiji. Srdačan pozdrav, K

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon azitromicina krenite s probioticima. Nakon terapije antibioticima česte su gljivične upale, pa ukoliko iscjedak postane obilan i grudast, uz svrbež i peckanje, savjetujem neki od vaginalnih antimikotika (Canesten, Rojazol, Plimycol...)

Lililili123

Postovani,
Dan ipo sam imala neizdrzive tupe bolove u podrucju zdjelice,( odnosno podrucje ispod jajnika oko pupka izrazenije na desnoj strani) koji se pogorsavaju tjekom mokrenja i nakon istog. Jutros sam odnjela mokracu na analizu, medutim pijem doksiciklin vec mj dana zbog akni. Hoce li nalaz urinokulture biti valjan ili ne?

Hvala na odgovoru
Lp