Upala

Tonka49

Poštovani,
imam 50 godina i Papa test je prvi puta pokazao upalu. Terapila Polygynax 12 dana i ponavljanje pape za 6 mjeseci.
Da li se istovremeno uz vaginalete Polygynax može uzimati i Lactogyn oralno, i koliko dugo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno ih možete uzimati tijekom mjesec dana.

Tonka49

Poštovani,
samo još jedno pitanje...
Da li treba poduzimati nešto (početi piti Duphaston) ako sam u perimenopauzi, na kontroli prošli mjesec sve uredno (UTZ sve čisto, samo Papa pokazao malu upalu), menstr. dolazi svakih 35 do 45 dana, ali traje 8 do 12 dana. Drugi i treći dan obilno, 4 i 5 dan na razini 2 uloška... ostalo na razini 1 uloška.
I ako da kada početi piti Duphaston - odmah 10 dan (dok još traje menstruacija) pa piti 10 dana ili 16-25 dan ciklusa ili s obzirom da nije obilno pustiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Radi prevencije obilnijih krvarenja, Duphaston se uzima u drugoj fazi ciklusa (od 16. do 25. dana).