ureaplasma

Lidy

Poštovani,

moj ginekolog mi je rekao da nakon popijene terapije doksiciklina ne moram ponavljat bris. Zanima me i Vaše mišljenje dali su brisevi potrebni, jer kako ću inače znati dali sam izliječena.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ja osobno bi ih ponovio.

NINNA303

Poštovani, u 1. mj. ove godine izolirana mi je ureaplasma koju mi je prenio bivši partner i liječila sam se doksiciklinom i rojazol vaginalete. Kad sam trebala otići na pregled da li je liječenje bilo uspješno, dobila sam priliku za posao i otputovala u drugi grad, sad imam drugog partnera s kojim očekujem dijete. Na prvom pregledu (kod drugog ginekologa) za utvrđivanje trudnoće rekla sam da sam imala problema s ureaplasmom i dr. mi je uzela bris te je utvrđeno da mi je još uvijek izolirana ureaplasma <10 na treću CFU/ml. Sada sam u 9. tjednu trudnoće, doktorica mi je prepisala sumamed i linex lady vaginalete. Ono što me zanima da li je potrebno i partneru liječenje i kakav utjecaj na plod može imati ureaplasma ako se ne izliječi.

Hvala, srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postovana, svakako da je nuzno. Problemi sa ureaplasmom su krvarenje u ranj trudnoci, veci broj spontanih pobacaja i prijevremenih poroda.

vedrana28

Može li ureaplasma spontano, sama nestati? Konkretno, moja kćer ju ima u konc. 10 na 5, nakon tri kure antibiotika konc.se nije smanjila, ali nastao je drugi problem - gljivice, koje nikako ne može izliječiti... Obzirom na njenu dob (19) i činjenicu da ne planira trudnoću uskoro, te da nema partnera, možemo li na neko vrijeme napraviti pauzu od antibiotika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da možete. Neki put ju je teško iskorijeniti.
Treba raditi na imunitetu i nek uzima probiotike lokalno i na usta.