Ureaplasma

cuci77

Poštovani!
Trebala bih treće mišljenje.Radila sam briseve kod privatnika preko uputnice,ureaplazma je izolirana,ali ne piše nikakva potencija.da li to onda znači da je u niskim omjerima? Socijalna ginekologica mi je dala vaginalete Mysteclin-ovula,mada je rekla da ni to nije potrebno,a privatnica je napisala antibiotik i meni i partneru Doksiciklin i meni vaginalete Royazol-sve 7 dana. Radimo na trudnoci pa mi nije jasno ako samo ja počnem koristiti te vaginalete od soc.ginekologice,a on ništa,kakve to uopće onda ima koristi. Zbunjena sam što na kraju koristiti???
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristit ćete antibiotik doksiciklin i vaginalete.

tweety19

Dobar dan.Imam jedno pitanje.Imam momka tj .stalnog partnera 2 godine skoro i nisam ga mijenjala,nije ni on mene varao,ali mi se non stop vraca ureaplasma urealitycum i zadnji nalaz je bio 10 na 4 (na vise),samo na tetraciklin je rezistentna,a na sve ostalo je sensitivna.Ovo je 4 put da mi je nadjena,tj vratila se nakon ljecenja opetovanog.Doksiciklin antibiotik,sumamed,rojazol vaginalete,polyginax vaginalete, neznam vise sta nisam,probala sam tampon namocen kantarionovim uljem....Danas sam dobila sumamed 500 mg 2 kutije,1 dan 2 tablete i ostala 4 dana po jednu i dalacin vaginalnu kremu sa strcaljkama.Moj ginekolog je odbio lijecit mog partnera,pa bi li mi vi rekli sta da njemu preporucim ,sta bi on mogao nabavit kod svoje doktorice .... jer sam izgubljena skroz..Nije mi ugodna situacija nimalo ,a zelim i da mi partner ozdravi.Molim vas nekako pomozite.Hvala na vasem odgovoru i vremenu.Postovanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu terapija samo vama jer kad sanirate cervicitis opet će ista prijeći na vas nezaštičenim odnosom i neliječenim partnerom.
Stoga, terapija Azitromicinom ili doksiciklinom i njega.
Odnose nemojte imati bez zaštite dok se oboje ne izliječite.

tweety19

Postovani doktore.Moj ginekolog odbija sanirati i njega,neznam zasto,govori mi da se u 25 godina prakse samo ja vracam neizljecena,pio je 2x doksiklicin samnom ali nije nam pomoglo...neznamo zasto ... i treci put ga jednostavno ne zeli lijecit ...!Kako se moze ustanovit da li je do njega,kome se moze obratit on,tj. izvrsit pregled?Urolog ili dermatolog?Izgubljena sam apsolutno.Znam da nikad prije odnosa s njim nisam imala tu baketriju i znam da je on prije mene analno spavao s djevojkama,vjerovatno je do njega??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako neka napravi bris uretre i mikrobiološku analizu ejakulata. Urologija ili infektologija.

tweety19

Oprostite doktore,ali gdje i na koji nacin moze izvrsiti te preglede?Kod koga da ode?Da ode kod svoje doktorice pa da od nje trazi da ga posalje nekome ili se moze otic urologu ili venerologu-dermatologu?Nisam bas informirana kako to ide kod muskog roda happy ! Hvala vam najljepsa na strpljenju,ljubaznosti i vasim odgovorima happy !I da vam sretno javim nakon sto je ureaplasma bila Intermedijarna na Doksiklicin postala je ponovno senzitivna,ali lijecim se vec 4 mjeseca i bestijica je uporna jako,vec gubim nadu.Srecom nisam trudna i otkriveno je na vrijeme.Savjet ikakav?HVALA OD SRCA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napisao sam vam. Nek se javi prvo svom obiteljskom liječniku koji će ga uputiti dalje.