iscjedak iz obje dojke

inokica

Poštovani,

ja i suprug već duže vrijeme radimo na trudnoći. Naime, prije par dana sam primijetila bjelkasti iscjedak iz obje dojke,bradavice. Kako sam inače paranoična odmah sam se uputila liječniku opće prakse. Naručila me je kod kirurga na pregled i na UZV dojki 23.8. Sad su mi se pojavile i kao neke bijele točkice na areolama, nalik su malenim prištićima. Nestrpljiva sam jako. Posumnjala sam na trudnoću, jer mi se prije nekih tjedan dana jako spavalo po cijele dane sam samo spavala, pa i sad, i uz to me glava lagano boljela. Dva puta mi se već i zavrtilo u glavi imala sam osjećaj kao da ću svakog trena pasti u nesvijest. Danas mi je 26 dan ciklusa, ali sam prije 5 dana napravila test za trudnoću i bio je negativan, s tim da moram naglasiti da sam test radila u večernjim satima. Inaće imam urednu menstruaciju iako mi traje 7-8 dana, prošli put je bila oskudna i trajala je 4-5 dana. Ostalih simptoma nema, ali me zanima dali je moguće da mi se trudnoća tako rano vidi na dojkama ili bi se trebala zabrinuti da nije nešto drugo??? Pričekati ću još par dana ukoliko menstruacija ne dođe svakako ću napraviti ponovno test u jutarnjim satima, samo me eto brine taj iscjedak iz dojki, nema ga puno možda 2-3 kapi. Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, što se tiče testa na trudnoću istog morate raditi u vrijeme očekivane menstruacije nikako ne prije.
Iscjedak iz dojki mogao bi ukazivati na galaktoreju te na povišene vrijednosti prolaktina.
Svakako savjetujem i pregled dojki i uzv.
Trudnoća se ne manifestira tako rano na dojkama.