urez međice - lidokain gel

Red Sonja

Poštovani,
ostalo mi je još dvadestak dan do termina poroda. Ovo mi je drugo dijete, a sa prvim djetetom najgore od svega mi je bilo to što me je rana od epiziotomije dugo boljela. Sve je bilo u redu sa zarastanjem, ništa se nije inficiralo, čak nije bilo niti puno šavova, ali nisam mogla normalno sjedati skoro cijelih 40 dana babibnja.
Interesira me da li se nakon epiziotomije rana smije mazati lidokain geleom kako bi se ubaližila bol .

Unaprijed hvala.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Sonja,
dok rana epiziotomije potpuno ne zacijeli ne bi je smjeli mazati ni s kakvim gelom ili kremom.