epiziotomija

Ivana

Moj problem je sljedeći:rodila sam prije 2,5 mjeseca i u porodu osim što su me rezali sam i puknula.Rana je zarasla,no međutim pojavila se granulacija veličine zrna kukuruza.Doktor mi je savjetovao da bi to bilo dobro odstraniti budući je na nezgodnom mjestu.mene zanima zašto je to nastalo,da li je doktor koji me šivao kriv za to ili je to zbog vrste kože?Što Vi mislite o tome?
Unaprijed zahvaljujem!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Ivana,
za nastale granulacije na zaraslici nije nitko kriv. Nastale su zbog upale i procesa cijeljenja rane. Granulacije se mogu jednostavno odstraniti bez posljedica.