uterus arcuatus - subseptus

zickora73

Poštovani doktore Šakoronja, dijagnosticirana mi je arcuatus - subseptus maternica. Imam 28 godina i nikad nisam bila trudna,ali planiram uskoro. Anomalija mi je otkrivena na 3d ultrazvuku na kojeg me uputila moja osobna ginekologica zbog sumnje na istu. E sad bila sam na tom ultrazvuku i doktor mi je rekao da je njegovo mišljenje da to nikako ne treba operirati dok se moja ginekologica ne slaže s time i preporuča operaciju svakako prije prve trudnoće. Molila bi vas za vaš savjet i mišljenje jer sam u nedoumici što napraviti? Unaprijed zahvaljujem na savjetu..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , mišljenja da li neku anomaliju maternice treba operirati ili ne treba su podijeljena.
U Vašem slučaju pošto je samo subseptus, dakle djelomična pregrada mišljenja sam da ne bi trebalo još ići sa operativnih zahvatom.
Ukoliko neće doći do trudnoće nakon izvjesnog vremena onda bi bilo uputno učiniti histeroskopiju.
Napominjen to je moje mišljenja a mišljenja oko ovoga su svakako podijeljena.