Uterus subseptus odjednom

Wookie

Poštovani,

30 mi je godina, majka sam jednog djeteta i sad sam opet trudna 7 tjedana (sve normalno prošlo u prvoj trudnoći). Na jučerašnjem pregledu mi je ustanovljeno da imam uterus subseptus s trudnoćom u lijevom rogu. Pošto sam na ginekološkom pregledu bila početkom godine i navedeno je da mi je maternica normalnog oblika, a i nikada mi nitko ništa nije rekao o tome da imam anomaliju maternice moje je pitanje kako se to može odjednom razviti, da li zbog neke traume, stresa? Nadalje, znam da su mi veće šanse pobačaja te me također zanima da li bi mirovanje pomoglo ili mi je svejedno i moram se nadati najboljem.

Hvala i lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kad niste trudni ta anomalija se teško vidi.
Dakle postojala je i prije trudnoće. Dakle iznjeli ste jednu trudnoću, nadajmo se da će tako biti i druga.