Utjecaj visoke temperature na ciklus

sb34

Poštovani,
zanima me utjecaj visoke temperature, do 39,5 stupnjeva, na ciklus. Zadnju menstruaciju sam imala 16.01., sluz koja predstavlja plodne dane imala sam 8.-15. dana ciklusa, a visoku temperaturu radi upale grla sam imala tri dana (38-39,5 stupnjeva), i to 16.-18.dana ciklusa. Pijem Klavocin dva dana, danas mi je 20. dan ciklusa i temperatura ne ide iznad 36,5 stupnjeva (što je nisko za drugi dio ciklusa)...
Na osnovu svega navedenog, te Vašeg iskustva, mogu li očekivati poremećaj ciklusa (raniju menstruaciju ili kašnjenje)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, temperatura nema utjecaja na menstruacijski ciklus. Najčešći faktor koji remeti ciklus je stres (psihički faktor).