Uvećan uterus

vms.nina

Poštovani,

u okviru sistematskog pregleda na kojem je napravljen UZV abdomena mojoj majci je skrenuta pažnja na promjenu na uterusu, nalaz je sljedeći- "U području projekcije uterusa 7x7,5 cm uvećan i inhomogen." S obzirom na to da je uzv radio internista preporučio je pregled ginekologa. Na zadnjem ginekološkom pregledu na kojem je bila (29.08.2013) nalaz je spušteni mokraćni mjehur i manja cista na jajniku. I sama sam zdravstveni djelatnik no zbunjuje me ovaj nalaz internista i malo "paničarim"kad je u pitanju moja obitelj jer mi svašta padne na pamet. Zanima me vaša sugestija happy- ginekološki pregled sa power doppler ultrazvukom i papa testom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

NE vidim problem. No svakako sugeriram UZV ginekologa. AKo je inhomogen moglo bi se raditi o miomu. Prema opisanom nije ništa posebice povećan.