Pitanje

Anči0308

Poštovani, prije nepunu godinu dana imala sam nekoliko vanjskih kondiloma koji su uspješno uklonjeni i više se nisu pojavljivali. Papa test je tada napravljen i bio je odličan. Pijem folnu kiselinu za imunitet, a zadnja 3 mj i beta glukan kako mi se ne bi vratili. Redovito idem na preglede i uzv. Imala sam upale u rodnici i liječila ih kod dr. Pitanje je: da li bi se na tim pregledima vidjelo da postoje unutrašnji kondilomi? Budući da sama to ne mogu kontrolirati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vidjela bi svakako. Rijetko su prisutni u rodnici.

Anči0308

Hvala.

imam-pitanje

Postovani, ovako stoje stvari.krajem 8. mjesecu sam bila kod ginekologa (nakon menstruacije), papa test uredan. cesto imam problema s zuckastim iscjetkom neugodnog mirisa i obicno prije menstruacije mi se pojavljuje i svrabez, sigurno je candida u pitanju.na zadnjem pregledu mi je ginekolog dao geonestin vaginalete nakon cijeg koristenja sam menstruaciju dobila 31.10. (s tim da sam prije toga imala svrabez i peckanje) i trajala je do 18.11. sto me jako zabrinulo (inace traje do 7 dana).nije bila bolna ni obilna,normalna. na predzadnjem pregledu je ginekolog ustanovio da imam malenu vodenu cistu na jednom jajniku ali da ce ona sama puknuti,kao nije nista strasno.ponovno sam menstruaciju dobila 1.12. ciklus inace traje 30-32 dana. da li je sve u redu i zasto je trajala toliko dugo. inace nisam zadovoljna radom ginekologa,vrlo je povrsan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

imam-pitanje

mozete li molim vas reci vase cijenjeno misljenje..unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je krvarenje nastupilo zbog ciste na jajniku. Sugeriram UZV pregled da vidite da li je još prisutna ili je prsnula.

xxxNinaxxx

Poštovani, prije nekoliko dana javilo mi se peckanje na ulazu u rodnicu pa i u okolnom podrucju. Lijecila sam se kremom Rojazol. Dok sam mazala kremu primjetila sam bijelu tockicu na glatkom dijelu sluznice, malo lijevo od podrucja gdje se, gore, razdvajaju male usne, tj ispod klitorisa, vidi se ispod koze. Jednom sam imala par kondiloma no nisu tako izgledali pa se nadam da nije to. Nadam se da sam dobro opisala pa ako mi mozete prema opisanom reci o cemu se radi?

xxxNinaxxx

Da se nadovezem na svoje pitanje, bijelkasta tockica se nalazi ispod gornjeg dijela malih usana, primjetna kad se one razdvoje. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

O lojnoj ili apokrinoj žlijezdi. Nije problem.

xxxNinaxxx

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

g12345t

Postovani doktore

Majka sam bebe od 7 mjeseci. Na prvoj kontroli nakon prestanka postporodjajng krvarenja ginekolog mi je rekao da ce mi ubrzo zapoceti ciklusi, nakon nekoliko dana sam imala neki smedji iscjedak i na narednoj kontroli ginekolog je zakljucio da je rijec o menstruaciji. Nakon toga menstruaciju sam dobila kada je beba imala 5. mjeseci i bila je veoma obilna. To je bilo 13.10.2015. Beba je do sestog mjeseca bila iskljucivo dojena, a sad ju dojim i dajem kasice, pomalo izbacuje nocne podoje. Prije mjesec dana sam imala simptome PMS-a ali je menstruacija izostala. Uradila sam test na trudnocu na 42. dan ciklusa i bio je negativan. Da li je uredu da imam sve simptome menstruacija, a da one izostane, obzirom da dojim bebu?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Menstruacija je često neredovita a ciklusi produženi uz dojenje.