Uzv

sajka89

Imam pitanje. Na prošlom ultrazvucnim pregledu, uterus mi je bio rvf.To se pojavilo nakon vožnje na zicari, jer sam ranije imala avf. Interesuje me da li ako opet sjednem na zicaru ova je bezbednije što mislim da idem da li postoji šansa da se okrene u avf?
I da li mi je povidon jod u redu da dezinfikujem s vremena na vrijeme genitalije? Koje inace vaginalete preporucujete za preventivu, mogu li fitovag?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u otprilike 20 % žena maternica je nagnuta prema dolje i natrag. To nije patološko stanje i ne izaziva smetnje. Položaj maternice se može mijenjati tijekom života žene. Vaginalete fitovag povoljno djeluju na vaginalnu mikrofloru i slobodno ih možete koristiti. Povidon jod je dezinfekcijsko sredstvo i ne treba ga koristiti bez indikacije.

sajka89

Hvala...

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.