Vaša preporuka za nalaz u trudnoći

anee_6

Poštovani,

Trudna sam 10 tj...prije 6 mjeseci izgubila sam bebu u 25 tjednu..zbog toga sam bila na kompletnoj obradi..ono šta mi neda mira (moj doktor se ne slaže) je nalaz štitnjače od prije deset dana..

TSH 3.43
FT4 16.37

Znam da je sve u ref vrijednostima ali isto tako znam da u trudnoći mnogi zagovaraju TSH do 2.5..

Molim samo Vaše mišljenje odnosno preporuku..napominjem da u obitelji nemam nikoga s problemom štitnjače ako to igra ulogu..

Nadalje vjerujem svom ginekologu ali ne mislim da je loše zatražiti drugo mišljenje i biti mirniji..

Srdačan pozdrav,

Ana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da igra ulogu. Javite se endokrinologu za terapiju. No smatram da to nije uzrok pobačaja.

anee_6

Hvala Vam na brzom odgovoru..

naime samo da napomenem, prva trudnoća prekinuta je induciranim porodom zbog intraventrikularnog krvarenja u mozgu fetusa..nikad nije otkriven uzrok.. Međutim ja sam došla do jedne studije koja nije klinički relevantna zbog malog uzorka žena ali povezuje štitnjaču baš stim krvarenjem i zato sam se zabrinula..

Srdačan pozdrav,

Ana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.