velika gestacijska vrećica koja je prazna :(

tonana

pozdrav. trudna sam 5+4. bila sam na UZV i ginekolog me jako uplašio. naime rekao mi je da postoji gestaciska vrećica ali u njoj još uvijek nema embrionalnog odjeka, rekao je i da je za gestacijsku vrećicu koja je već velika 1,96 cm cudno da je prazna, on misli da ce uskoro vjerovatno krenuti spontani,iako ja ne osijećam nekakve pretjerane poteškoće, ako se ne dogodi spontani a ništa se ne promijeni do slijedećeg UZV koji je zakazan za 10 dana, morat će me očistiti... umirem od straha..do kojeg tijedna trudnoće čekati sa čišćenjem ako nešto nije u redu.. zadnjih par dana primjetim lagano pojačan bijelkasti iscjedak i ponekad lagano osijetim bolove u donjem dijelu trbuha, koje mogu opisati kao mesntrualne, ali jako slabe, zadnju mjesečnicu imala sam 18. 11. 2014. ...točno na novu godinu, dok sam mokrila i obrisala se primjetila sam lagano roza krvarenje, ali ništa pretjerano, znači samo dok sam se jednom obrisala.
još bih vas pitala... naime 9.12.2014. laparoskopski u općoj anasteziji sam operirala žučne kamence, iako tada toga nisam bila svijesna, to je bio prvi tjedan trudnoće, zato sto sam 99,99 posto uvijerena da se oplodnja dogodila 3.12. 2014. .. moj ginekolog mi je već dao uputnice za dodatne pretrage, ali eto zanima me nekakvo vaše iskustvo i mišljenje.. unaprijed vam hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite beta hcg sutra pa za dva dana. Po tome ćemo bolje vidjeti o kakvoj trudnoći se radi.
S ostalim se slažem s vašim ginekologom.

ruddy

Postovani,po zadnjoj menstruaciji bi bila trudna 7+2. Jucer sam bila na ulzv i vidjena je samo pravilna gestacijska vrecica 20mm(ucinilo joj se da vidi neku sjenu, neki odsjek ali kaze da ne moze sa sigurnoscu tvrditi) i doktorica je rekla da dodjem za 7 dana opet jer da se gestacojska vrećica prepravilno razvija da unutra ne bi bilo nista,da je mozda zacece bilo kasnije.
naime, na zadnjem pregledu prije 7 dana je bila također pravilnog oblika 13mm.
ja sam sad vec dosta zabrinuta, mucnine imam, grudi su izuzetno bolne a umor je strasan. Doktorica kaze da su to jako dobri znakovi.
sto vi mislite o svemu, ima li doista ikakve nade?
hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nažalost mislim da se ne radi o dobroj trudnoći. Vjerovatno se radi o blighted ovumu jer uz tu veličinu gestacijskog mjehura trebao bi se vidjeti plod.
Svakako napravite još kontrolni UZV za tjedan dana.

ruddy

Hvala na odgovoru. Očito se doktorica sažalila nad mnome pa me nekako htjela utjesiti..s lažnom nadom, uff happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.