Vrednost beta hcg

soljica

Postovani, ukoliko je dva dana posle ocekivane menstruacije beta hcg bio 1529, koliko je otprilike vremena proslo od ovulacije? Ciklus je inace redovan, na 30 dana, pa me zanima da li je, po ovoj vrednosti bete, ovulacija bila mozda 15-og dana ciklusa, ili kasnije? Hvala unapred, pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema vrijednosti beta hcg-a nemoguće je utvrditi kada je nastupila ovulacija i oplodnja. Ranim ultrazvučnim mjerenjem embrija može se utvrditi trajanje trudnoće.

soljica

Starost trudnoce po poslednjoj menstruaciji i po uz se razlikovala samo za dva dana na prvom pregledu (dva dana je bila kraca ova po uz), na ostalim pregledima u ranoj trudnoci samo za dan. Sad ne znam da li to znaci da je ov bila na sredini ciklusa? Da je bila kasnije, pretpostavljam da bi odstupanja bila veca?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema tim nalazima znači da je ovulacija bila u sredini ciklusa, uz moguća odstupanja dan do dva.

soljica

Pretpostavila sam. Samo jos jedno pitanje, da li je sansa za zacece veca ukoliko je odnos bio 4 dana pre ov, ili 2 dana posle ov? Zahvaljujem, srdacan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Životni vijek spermija je nekoliko dana (oko 72 sata), a jajne stanice 12 do 24 sata, tako da je veća vjerojatnost da će do oplodnje doći prije ovulacije.