Yazz pilule - izostanak menstruacije

Lejdi Di

Postovani, pijem pilule za kontracepciju godinu ipo dana (Yazz). Ne mogu da kazem da ih pijem bas tacno na vreme. Za tih godinu ipo dana nekoliko puta sam ih popila i sa 12h zakasnjenja. Ovog meseca je menstruacija izostala. Imala sam odnose sa deckom, nismo koristili dodatnu zastitu, ali smo da kazem vodili racuna kao i obicno sto radimo (prekid snosaja). Pa ono sto me interesuje je ima li sanse za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Uz navedene pilule ponekad izostane menstruacija a da se ne radi o trudnoći.