Zaboravljena tableta Novynette

ap26051

Postivani,
Pijem Novynette redovito svakog dana, i trebala sam je popiti sinoc oko 22h, sto sam zaboravila i popila jutros oko 9h. Zadnji odnos imala sam 16.6. i to s kondomom i uzimajuci pilule naravno. Obzirom da je proslo gotovo 12h, a u blisteru je ostalo jos 6 tableta, ima li kakve opasnosti od trudnoce i trebam li napraviti pauzu nakon zadnje tablete iz blistera ili odmah zapoceti s novim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Nije prošlo više od 12 sati, pa nastavite svaki dan dalje do zadnje pa nakon toga ipak sedam dana pauze i dalje po shemi uzimanja.

ap26051

U redu, hvala Vam puno! A sto bi bilo da je proslo vise od 12 sati? Bi li onda trebala pauza ili novi blister?

ap26051

I koliko uopce tako zasticeni odnos od prosloga tjedan moze imati nezeljene ucinke na propustenu tabletu sada?
Hvala Vam unaprijed!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tada bi se odmah prešlo na novi blister bez pauze.

Klara89

Bok, mene zanima ovako, koje razdoblje unutar ciklusa je najopasnije ako se tableta zaboravi uzeti?
I nije mi jasno sto gdja pise, sta odnos koji je bio pred toliko vremena moze sad utjecati ako se tableta zaboravi? Mozete li mi molim Vas to pojasniti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako propustite koju pilulu ili više njih u prvom tjednu uzimanja neće se zakočiti ovulacija pa može doći do trudnoće.
Ako su odnosi u to vrijeme šansa za trudnoćom postoji.

Klara89

Razumijem, hvala Vam doktore! Znaci taj novi blister je zapravo potrebniji da se zastita opcenito ne smanji nego sto postoji mogucnost da dode do trudnoce?
To nisam shvatila, zar ta sad zaboravljena tableta moze imati ucinka ako je odnos i kako pise tako zasticen bio prosli tjedan? Zato ne razumijem, oprostite na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte postove o propuštenoj piluli. Tu čete naći svoj odgovor ako ovo niste razumijeli.

Klara89

jesan jesam, naravno, zanimala me bas ova konkretna situacija. Koliko dugo se spermiji mogu zadrzati u tijelu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrtimo se u krug.LP.