Zadrzavanje tekucine u trudnoci

martinam1007

Postovani doktore,
Kompletna trudnoca je protekla divno. Sad sam u 35 tjednu i uzasno su mi nateknuta stopala. Da li je to normalno?
Martina

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najčešći uzrok edema (otoka) stopala u kasnoj trudnoći je fiziološki. Nastaje zbog zadržavanja vode i natrija i zbog pritiska maternice na glavnu venu. Ukoliko su svi nalazi u redu, nema razloga za brigu.