Hematom

mikyyy

Poštovani, imam 28 godina i trudna sam 7 tjedana. Ovo mi je treća trudnoća, prve dvije su bile uredne kao i porod. Sad na pregledu mi je liječnica rekla da imam hematom, ali u nalazu nije napisala ništa o hematomu i nije mi rekla da mirujem niti dala kakvu terapiju. Rekla je da je kontrola za dva tjedna, jedino ako prokrvarim da dođem prije, dosad nisam krvarila samo imam malo bijelog iscjetka. Vidim da većina trudnica miruje i ima terapiju, pa sam zabrinuta što dalje raditi.
Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi. Ukoliko postoji hematom u ranoj trudnoći preporuča se terapija Duphastonom i mirovanje. Uz hematom često ide i vaginalno krvarenje. Možda ste niste razumjeli s doktoricom. Ako Vam nije propisala terapiju, vjerojatno nema hematoma.