zakašnjela menstruacija

Dragana

Molim vas da mi odgovorite trebam li se zabrinjavati.
Imam dijete 2 godine ( rođeno carskim rezom ), i od tada imam redovite ( 28 dan ) menstruacije. Prvi put od tada kasni mi menstruacija 10 dana i napravila sam 3 testa za trudnoću koji su negativni. Svojem ginekologu idem tek za 15-ak dana pa me zanima koji bi mogao biti uzrok kašnjena menstruacije. Hvala!

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Razlozi za kašnjenje menstruacije su brojni, ali ukoliko je test na trudnoću negativan nema velikog razloga za brigu do planiranog posjeta ginekologu.