metode utvrđivanja očinstva

Zrinka

Poštovani,
molim Vas da mi kažete da li je i kako, kojom metodom, moguće utvrditi očinstvo u 16 tjednu trudnoće. Kome se obratiti za postupak utvrđivanja? I koliko se čeka na rezultate?
Hvala unaprijed
Zrinka

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Iako ste, sudeći prema pitanju, u velikim problemima ne postoje jednostavne pretrage za jednoznačno utvrđivanje očinstva. Potrebno je dobiti materijal ploda za usporedbu DNA s DNA mogućeg oca djeteta. Ne vjerujem da će etičko povjerenstvo bilo koje ustanove opravdati ovu indikaciju.