Zašto mi kasni menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anči prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

ćulica212

postovani doktore.menstruacija mi je kasnila 3 dana kad sam je dobila bila je manjeg intenziteta prvi dan drugi dan je bilo kao i uvijek (veceg intenziteta) a treci i cetvrti dan srednjeg intenziteta..(trajala mi je 4 dana)bila je kao i uvijek crvena nije bilo smedje boje niti iscjetka...a ni simtoma za trudnocu samo kasnjenje....moze li biti trudnoca ili neki drugi faktor? hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Neki put menstruacija bude manje obilna.

ćulica212

postovani,ne razumijem ovo...da se nadovezem na to gore sto sam napisala.od 6.5.(srijeda ujutro)-9.5.(subota navecer)sam imala mens.opisala sam kakva je bila i nisam imala krvarenje cijelu noc ujutro (10.og) oko 11 h sam opet pocela krvarit normalna je kao i uvijek.ali bilo je malo grusane krvi tokom dana.jeli grusana krv uzrok naglom prestanku ili? i dali se radi o menstruaciji ili implat.krvarenju(trudnoci)jer opet kazem nike bilo simtoma nit iscjedaka.nit bola u donjem djelu trbuha..

MajaH

Postovani

Molila bih vas savjet povodom iduceg. Naime, zadnja menstruacija je bila 8 aprila (uredna). 20.4 sam radila sam ginekoloski pregleg, ukljucujuci papa test te kolposkopiju. Nalaz je bio slijedeci: vulva - b.o., cervix -1.5 cm cvrst zatvoren, uterus - u avf obicne velicine cvrst, adnexa L - uredan, adnexa D - uredan, duglas - neosjetljiv; ultrazvucni pregled je dao slijedece: uterus - AVF dimenzija 71x4x46, stuktura homogena, endometrij debiljine 8mm, izgled sekretorni, ivice pravilne, desni ovarium 26x23 mm hipoehogen sa prim folikulama, lijevi ovarium 22x20 mm hipoehogen sapar folikula 6 mm, duglas b.o. Dijagnoza na kraju colpitis levis. Papa test generalno uredan osim sto je pokazao mnostvo leukocita te upalu, mikrobiologija mjesane flore. Kolposkopija uredna. Terapija je bila slijedeca: noracin 2x1 (10 dana), neo penatran forte vaginalete 1x1 (7 dana), lactogyn kapsule (1 dnevno, citavo pakovanje), latrogyn gel (2 puta sedmicno po jedna aplikacija), te pharmatex ovule u svrhu kontracepcije. 5.5 je pregled ponovljen nakon terapije i utvrdjeno da je nalaz generalno uredan. Ocekivala sam mestruaciju 8 maja ili koji dan prije medjutim nje nema. Test na trudnocu sam radila 8 i 9 maj i oba su negativna. Osim neke nelagode u malom stomaku, drugih simptoma nemam. Molila bih vase misljenje. Izvinjavam se zbog jako dugog posta.

S postovanjem,
MH

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ćulica prema opisanom ne radi se o nikakvoj trudnoće već o normalnoj menstruacije. Ugrušci u krvi znak su obilnije menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja kad vam je bila zadnja menstruacija?
AKo vam ista kasni a oba testa su negativna, onda se ne radi o trudnoći. Vjerovatno kasni od upale koju ste sanirali.

ivanaluk

evo mog "slučaja" :
Rodila sam treće dijete 23.12.2013. dijete jos uvijek dojim dvaput dnevno. Prvu menstruaciju nakon poroda sam dobila 24,07,2013 i dolazila je redovito 28.-og dana ciklusa sve do 11. mjeseca kada je ciklus sa 28 dana presao na 30 i tako se nastavilo sve do posljednje menstruacije koja je bila 6.4.2015. danas je 11.05. a moje menstruacije nema....
test sam napravija prije 2 dana i negativan je... moram napomenuti da od 11 mjeseca menstrualno krvarenje je jačeg inteziteta i dosta svijetlije nego što je bilo do sada.
U obitelji imam dosta slučajeva vodenih cisti.
moje pitanje je: da ji je moguče da se menstruacija prekinila zbog dojenja i hormona?

MajaH

Postovani

Izvinjavam se sto nisam sva pitanja stavila u jedan post. Kao sto sam i navela u prethodnom postu, zadnja menstruacija je bila 8 na 9 april (ciklus mi inaste varira od 28 do 32 dana), i menstruacija traje oko 3 dana. Jutros rano su mi se javili jaci bolovi i malom stomaku, te je krenula prljava krv, ali oskudno. Da li da to smartam da je menstruacija krenula, ili bi moglo biti implantacijsko krvarenje? Takodje, koliko su efikasne Pharmatex ovule kao zastita (njih mi je moja doktorica prepisala da koristim), i jeli normalno da nakon sto stavim tu ovulu i prilikom odnosa imam osjecaj kao da mi unutar vagine gori sto je jako neugodno?

Zahvaljujem.

MH

Fahira

Menstruacija mi kasni dan ili dva, prosli put sam dobila menstruaciju dva dana ranije. Nisam nikad imala spolni odnos, s momkom se zadovoljavam rukama. Je li moguce ostati u drugom stanju ako je himen netaknut?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivanaluk, ne radi se o trudnoći. Koji je uzrok kod vas, ne znam. O mogućim uzrocima pročitajte o prijašnjim postevima.
Moguća je svakako cista kao jedan od uzroka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja ako su testovi negativni ne radi se o trudnoći. Navedena kontracepcija ima malo niži pearl index.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fahira, ne radi se o trudnoći niti ćete takvim načinom ostati trudna.

Tia2311

Poštovani,

Dojim 18-mj. dijete. Ovaj mjesec mi kasni 5 dana, do sada je bila redovna, a dobila sam ju odmah mjesec dana nakon poroda. Mene jako bole jajnici, i prilikom mokrenja me jako probada u jajnicima, je li to neka upala u pitanju? Pošto trudnoću isključujem jer se pazimo. Da pričekam još par dana pa da se onda javim svome ginekologu, ili da odem i prije?
Hvala vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerovatno se radi o pms-u. Pričekajte menstruaciju pa ćete vidjeti hoće li nakon iste smetnje nestati.

ikii

Postovani, poslednji ciklus sam imala 14.04. Od tada samo jedan odnos I to sa zastitom +prekinut snosaj pre ejakulacije.Inace mi nije redovna imam na oko 30-35 dana danas je 36.ti i nista. Doduse imam PCOS i sad sam uzimala antibiotike zbog prehlade. Umorna sam I imam ponekad tup bol u levom jajniku. Sta vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Pcos je razlog kašnjenja.

ikii

Hvala vam na odgovoru
Smatram da je neuhranjenost takodje razlog odstupanja pored pcos. Jedino me buni temp.37sa2 koja ne pada a prelezala sam virus.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bubamara_5

Poštovani doktore!
Moja posljednja menstruacija bila je 20. 3. Inače sam sklona neredovitosti, međutim u zadnjih par mjeseci ciklus se ustalio. Prošli mjesec, po mom izračunu menstruacija je trebala doći od 20 - 25. travnja, ali je izostala, a s druge strane, imala sam veoma taman smeđi isjedak. Spolnih odnosa nije bilo.
Menstruacija i dalje nije stigla, a prije neki dan osjećala sam bolove kao da već imam istu, bolove u grudima, a moram naglasiti kako sam sinoć imala zaštićeni odnos, međutim, jednom je penetrirao u mene bez kondoma, 10-ak minuta nakon ejakulacije (koja je bila vani), ali je odmah izvadio. Možete li mi nešto reći općenito o ovakvom tipu izostanka menstruacije, a isto tako me zanima, trebam li se plašiti moguće trudnoće?
Srdačno i hvala!

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 27
Naprijed