Zbunjena

MicaCica

Postovani, imam par pitanja, mnogo sam zbunjena, nadam se bez razloga. Sexualno sam aktivna vec 3 mjeseca, nisam imala nikakvih problema, menstruacije su mi redovne, svako 29 dana dibijem, imala sam 29.10 pa 26.11. i sada bi trebala dobiti oko 24.12 , traje mi 5-6 dana, prilikom odnosa koristimo kondom obavezno, 11.12. sam imala nezasticen sex, al decko je izvadio na vrijeme i ejakulirao van mene.. E sad, nemam nikakve uobicajene simptome trudnoce, al s vremena na vrijeme me ponekad zigne donji stomak, a srednji mi je malo vise napuhan, i nadut i stalno gledam, i opsjednuta sam njim, i mislim da li sam boze trudna? kako je to moguce? da bi se malo smirila uradila sam prije 2 dana test i bio je negativan,. e sad zelim da mi vi kazete bilo sta happy hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu raditi test ako vam ne kasni menstruacija.Gdje ste to pročitali da se tako radi. Test na trudnoću napravite ne prije 24.12.tj i dan nakon toga ako će vam kasniti menstruacija. Ako nije bilo ejakulacije u rodnici ne brinite za trudnoću.

MicaCica

U redu doktore. A da li postoji mogucnost da sam trudna iako sam imala redovnu proslu menstruaciju? Do ejakulacije u rodnicu nije 100% doslo a sta ako je neka tecnost il nesto u toku odnosa iscurila? Bojim se, mozda sam se samo malo udebljala u predjelu srecdnjeg stomaka, al postao mi je oblast i napuhnut, nadut, i zato ne znam sta cu, osim biti u ovoj neizvjesnosti narednih 10 dana. :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće.

MicaCica

Shvatila sam to, ejakulacija je bila van , to sam sigurna,al zelim da mi kazete da li postoji mogucnost da se zatrudni od tecnosti koja curi iz penisa prije ejakulacije, a plodni su dani, i da li u toj tecnosti ima spermatozida koji mogu oploditi jajnu celiju? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz predejakulat je šansa moguća. Dakle neposredno pred ejakulaciju a ne tijekom samog odnosa.
Pročitajte ostala pitanja u svezi s tim na forumu.

MicaCica

a to neposredno je koliko? ako je izvadjen minut prije ejakulacije jel nema brige ?

AndreaMaani

Poštovani,
molim Vas da mi pomognete protumačiti ovaj nalaz:
U rodnici oskudno bjelkasta iscjetka, manja E. Načinjen PAPA br. 32 a
Palpacijski: uterus u AVF, normalno velik, pomičan, bezbolan
Adneksa obostrano neuvečana i neosjetljiva.
UZV: uterus i adnexa uredni.
Belara tbl dalje

Naime, gin. mi je rekla da je sve u redu, no zanima me što predstavlja "manja E." jer to nije spominjala? Ima li mjesta za brigu?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica mica to je daleko od predejakulata. Dakle nema brige.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Eritroplakija, tzv ranica na vratu maternice, vjerovatno je posljedica uzimanja hormonske kontracepcije.
Pročitajte postove o eritroplakiji./andrea/

AndreaMaani

A može li uzrok ranice biti bolan spolni odnos zbog suhoće izazvane kontracepcijom i treba li istu liječiti?

Hvala na brzom odgovoru!

MicaCica

Stalna lagana bol u donjem dijelu stomaka, poneko probadanje, svako malo moram u wc, sve kao pred menstruaciju kad trebam dobiti, al ne trebam jos za 7 dana pa me to muci, cudan osjecaj u ustima.. zbog cega sve to ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Andrea, ne može.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica javite se na pregled ne možete se liječiti preko neta.pozdrav.