Kontracepcija

jesam li trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su vam ciklusi na godišnjoj razini redoviti neće doći do trudnoće.

ma1ea

Postovanje, 5.1. sam imala odnos s deckom, koristili smo zastitu, ali kondom je pukao. Pukao je dok ga je on stavljao u mene, tako da kada je puklo njegova stvar nije bila u meni, odmah smo prestali, meni je to bio osmi dan ciklusa jer sam menstruaciju dobila 29.12., sto znaci da su mi bili neplodni dani, a decko nije ejakulirao. Jeli moguce da sam trudna? danas i jucer mi curi nekakav jaci iscjedak a po kalendaru ovulacija treba poceti 17.1. trebam li se brinuti? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom svakako se ne radi o trudnoći.

ma1ea

Zahvaljujem puno na odgovoru. A iscjedak, jel bi to mogao biti znak nekakve upale ili nesto slicno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je posljedica upale u rodnici. Ako ne prestane javite se na pregled ili probajte npr. Linex lady comfort 2x tjedno.

ma1ea

Hvala puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Lolita1909

Postovani ima dosta tema na ovo moje pitanje. Vise ni sama ne znam sta procitati i s kojim opisom se moj problem poklapa. Naime, imala sam odnos s deckom 5.1.sa zastitom. Ejakulirao je u kondom van rodnice. Posle par minuta nakom toga ( ne znam zaista koliko) imali smo peting i probali smo bez zastite, usao je u mene par puta sve je kratko trajalo. Nisam brinula dok nisam videla kakva mi je menstruacija dosla. Kasnila je dva dana, prvog dana ne zaista bilo kao i uvek ( normalno, sa bolom u stomaku, pre toga bolom u grudima) . Sledeceg dana je izgledala kao da je posednji ili predposlednji dan, tekla je veoma oskudno...kako su dani odmicali bili su potrebni samo dnevni ulosci koliko je slabo isla. Zanima me da li postoje sanse da sam trudna? Jer strah me prati 11 dana. Grudi kao da su mi teze nego obicno, bole me jajnici ...Da li se radi o trudnoci. Unapred zahvalna na odgovoru. Pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. No savjetujem vam da takve odnose jednog iza drugog ne prakticirate ukoliko ne želite trudnoću.

t.m

Pozdrav
Pijem Belaru unazad godinu dana.niti jedan tableta nije preskocena.naime plodni su mi dani,dali postoji mogucnost trudnoce prilikom svrsavanja partnera iako je tableta popijena.

Dominant

Postovani, bila bih jako zahvalna ukoliko biste mi odgovorili..

Pila sam kontraceptivnu pilulu nekih godinu dana, medjutim prestala sam da je pijem u maju prosle godine i sledeca menstruacija mi je dosla normalno, medjutim ona nakon nje je kasnila dve nedelje..Samo da napomenem da sam se preselila u maju u drugu zemlju, u drugaciju klimu i pocela novi zivot. Nisam dugo razmisljala i pocela sam opet da pijem pilulu da ne bi doslo do nezeljene trudnoce, a i navikla sam da mi menstruacije budu redovne (koristim i kondom kao zastitu).
Medjutim, u avgustu kad sam pocela opet da je pijem, naprasno mi se povecao apetit i krenula sam da dobijam na kilazi. Sigurno sam dobila nekih 8kg. I odlucim opet da prestanem da je pijem i da samo koristim kondom. Zavrsila sam poslednje pakovanje yazz pilula i dobila menstruaciju 28.og novembra. Pocela sam da drzim rigoroznu dijetu (bas bas rigoroznu) i krenula da treniram prvi put u zivotu i to 5 puta nedeljno. Uskoro sam zaradila povredu zglobova i prestala da treniram, a i sa dijetom nije bas islo dobro.. Uglavnom, sam se pridrzavala 5,6 dana pa zgresim pod napadom gladi. Nisam mogla da se iskontrolisem.
U medjuvremenu moj bivsi decko me je posetio ovde i mi smo imali nezasticeni odnos 11.decembra. Nije zavrsio u meni ali opet je to nezasticeni odnos. Ocekivala sam menstruaciju krajem meseca, pred Novu Godinu, i ona se nije desila.
Posle nedelju dana kako mi je kasnila menstruacija uradila sam prvi test koji je pokazao negativan rezultat, nakon nedelju dana jos jedan isto koji mi je pokazao negativan rezultat. Sve sam uradila po propisu ali ja i dalje imam nenormalan apetit.
Sad je skoro 4 nedelje kako mi kasni i mnogo mi je komplikovano da idem kod lekara, ne bih da objasnjavam zasto. Moje pitanje glasi- Jel je moguce da je test dvaput pogresio? Ili mi samo kasni zbog toga sto sam telo izlozila stresu u vidu treninga i dijete, a i zato sto sam se poigrala sa pilulama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Mikica1606

Zanima me kako alkohol utjece na ejakulaciju?Naime imala sam odnos s deckom i on nikako nije mogao ejakulirati u kondom,tj. je ali nakon dugog vremena(kaze da je razlog tome taj što je dan prije bio pod utjecajem alkohola)da li je to istina?I da li je moguce da mu je sperma istjecala tijekom odnosa a da on to nije ni znao?Nakon ejakulacije je dirao svoje spolovilo na kojemu je bilo malo sperme i pokusao je ugurati prst u mene al sam ga zaustavila na pola tako da nije u cjelosti usao,a plodni su mi dani i odmah sam nakon toga isla mokriti.Da li je tako moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To možete vi znati vi i partner. Da li je bilo ejakulacije ja to ne mogu znati.
Šansa svakako postoji ako ste bili pod utjecajem alkohola.

Mikica1606

da preoblikujem pitanje,znaci on nije tijekom odnosa bio pod utjecajem alkohola nego dan prije i sad me zanima zašto nije mogao ejakulirati kao i inace nego mu je duze trebalo?Mislim da nisam dobila odgovor na drugo pitanje nego samo vezano za alkohol.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zašto nije mogao ejakulirao ja to ne znam. Ako je dio ejakulata ugurao u rodnicu šansa za trudnoćom postoji.

Danielaa

Poštovani,nadam se da cete odgovoriti s obzirom na razmak zadnje poruke..uglavnom posljednja menstruacija bila je od 26.02 do 2.03 i inace je neredovita.Imala sam prekinuti snošaj 17.03 sa partnerom pri kojem je doslo do jako kratke ejakulacije unutar mene nakon cega je izvadio i zavrsio izvan,sljedeci dan sam popila pilulu za dan poslje ellaone no menstruacija kasni 7 dana,dali je moguce da sam ipak ostala trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći već je kašnjenje uzrokovano uzimanjem pilule za dan poslije,.

ld_wn

Postovani doktore ,

znaci situacija je iduca , cura je prosli mjesec bila kod ginekologa u vezi kontracepcijskih pilula te joj je prepisao Lindynette te joj je rekao da ih pocne pit s prvim danom pocetka iduceg ciklusa. Prvu tabletu je popila 27.3 znaci prvi dan ciklusa . Odnos smo imali 4.4 s ejakulacijom pa nas zanima je li moguca trudnoca jer negdje na internetu pise kako treba cijeli jedan ciklus proc da je na tabletama da se tijelo privikne i da pocne djelovat a negdje pise da to nema nikakve veze pa me zanima Vase cjenjeno misljenje . I da napomenem jos tablete pije svaki dan u isto vrijeme cak u minutu je tocno jer si je namjestila alarm tako da nikad nije doslo do preskakanja tableta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ako redovito uzima. Ne brinite. Šanse za tako nešto su vrlo male.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 28
Naprijed