Kontracepcija

jesam li trudna?

nesigurna_djevojka

pozdrav
odnos sam imala 13.dana ciklusa pri kojem nam je pukao kondom pri samom kraju ali nije u mene svrsio,poslije toga sam imala gljivicnu infekciju korisitila sam kremu canestrn 3 veceri ,pila sam i antibiotike jer sam bila bolesna..danas mi je 28. i jos nemam mengu..s tim da mi uvijek dodje do sada..
sto mislite da li je moguce kasnjenje zbog antibiotika ili infekcije ili je razlog trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upala. No imali ste rizičan odnos te sugeriram ipak test na trudnoću.

zvijezdica555

Poštovani!

Naime počela sam sa tabletama lydinette 20, i tablete inače popijem u 19 30, no naime zaboravila san popit 18tu tabletu u utorak te sam je popila dan poslije u 9h i sljedeći dan isto u 9h nastavila, s dečkom sam danas imala odnos znaci četvrtak, ali s kondom i pukao je, da li mogućnost postoji da sam trudna? Hvala

nesigurna_djevojka

Napravila sam test clearblue i pokazao je negativno(minus),nije bilo naznake plusa ni nakon par minuta,a u drugom kvadraticu je bila plava boja, da li je to sve pouzdano?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zvijezdica neće doći do trudnoće. NE radite pauzu nego krenite nakon zadnje s novim blisterom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Negativan je, ne radi se o trudnoći.

nesigurna_djevojka

da li ista znaci ako je premalo mokrace bilo na trakici posto nisam mokrila puno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kako ste vi izveli test ja ne znam. Držite se uputa testa i ponovite isti.

Mikica1606

prije dva dana mi se pojavio smeđi iscjedak koji je danas bio pomjesan sa malo krvi i laganom boli u trbuhu kratko vrijeme i trebam kroz ove dane dobiti menstruaciju(imam bolne grudi vec duze vrijeme koje su mi uvijek pokazatelj da cu dobiti menst.).Da li to znaci da ce menstruacija ustupiti ili se radi o trudnoc?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne mogu znati. Može biti implantacija ako ste imali nezaštićene odnose a može biti i predznak nadolazeće menstruacije.

Fender1234

Pozdrav
Imao sam seks s curom. Koristili smo kondom i nije pukao. Ejakulacija je bila izvan rodnicr. Dali je moguca trudnoca?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U opisanoj situaciji neće doći do trudnoće.

Brinetq123

Postovanje,

znaci imala sam spolni odnos za vrijeme plodnih dana bez zastite, decko nije svrsio u mene, oko toga pazi. Proslo je vec cetiri dana od toga, i mene boli trbuh slicno kao kod menge. Je li ti moze znaciti nesto? Mogu li tako rano osjetiti simptome ako sam trudna? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje koje imate nema veze s možebitnom trudnoćom.

Dea2112

Ovako,imam pitanje. Vec 8 dana pijem pilule Lindynette. Pijem ih svaki dan u isto vrijeme. Danas sam imala spolni odnos i decko je svrsio u mene. Zanima me postoji li mogucnost za trudnocom iako nisam imala ni jednu propustenu tabletu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, neće doći do trudnoće.

Gaby14

Poštovani,
Ginekologica mi je preporučila za uzimam lindynette. Od 26.4. do 28.4. sam imala kao smeđi iscjedak sto sam zaključila da mi nije menstruacija, malo obilnije krvarenje započelo je 29. kada sam i popila prvu tabletu. Krvarenje se nije nastavilo vec cijeli mjesec imam svaki dan slabija krvarenja.Tablete sam pila redovito te smo decko i ja stupili u spolni odnos bez kondoma 18. i 20.5.. Zanima me da li sam pogriješila sto nisam uzela prvu tabletu 26.4. , da li je moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća jer uzimate pilule i imate odnos uz kondom. Krvarenje je vjerovatno privikavanje, tzv. spoting tijekom započinjanja uzimanja pilula i neki put može potrajati tijekom cijelog blistera. Samo nastavite do kraja blistera pa sedam dana pauze a osmi dan kreniti s novim blisterom.

malalu

Poštovani,
Zadnja mjesečnica mi je bila 12.6. a ciklus je od 32 dana. 25 i 26.6. sam imala nezaštićene odnose sa momkom. Cervikalnu sluz skoro i nisam imala, obično je imam pred ovulaciju, a ni ovuaciju nisam osjetila kako je inaće osjetim po bolovima i nisam sigurna kada je točno bila. Zanima me još nešto: na internetu sam čitala kako sperma živi do 3 dana u tijelu a negdje piše 4-5 dana, pa me zanima koliko sperma stvarno zivi u tijelu zene? Inaće ovulacija mi je od 16-19-23 DC-a. Ako je odnos bio prije same ovulacije, dali je došlo do oplodnje? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom svakako postoji. Spermiji mogu preživjeti i do 5 dana no sposobni su za oplodnju samo 48 sati.

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 28
Naprijed