Kontracepcija

jesam li trudna?

Loki94

poštovani, nisam imala spolni odnos ali smo se medusobno zadovoljavali, kada je on svrsio, obrisao je maramicom ruke, poslije toga (nakon 5-10 minuta) mene je zadovoljavao, na kratak trenutak tom rukom, ima li sanse da su ostali spermiji na ruci iako ih je obrisao i iako je ruka bila suha? hvala unaprijed

troublegirl

Imam pitanje. Brinem se da nisam mozda trudna. Prosli mjesec mi je menstruacija pocela 16.7. I trajala je oko 6 dana, 7. Dan sam imala odnos s time da je prvo ejakulacija bila izvrsena oralno, van rodnice, no zatim je par minuta doslo i do penetracije u rodnicu par puta. Je li moguce da sam ostala trudna ako se to dogodilo dan poslije zavrsetka menstruacije s time da nije doslo do ejakulacije u rodnicu? Ciklus mi traje oko 30 dana i trebala bih dobiti danas sutra. Nemam neke odredene simptome, jedino sto trenutno imam neobican vodenasti iscjedak kao da sam se popisala u gace.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninabela idući blister nastavite uzimati bez pauze od sedam dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Troublegirl prema opisanom neće doći do trudnoće.

Barbara205

Pozdrav!
Ja i decko imamo redovite zasticene odnose no dogodio nam se nezasticeni odnos prilikom kojeg je doslo do prekinutog snosaja znaci decko nije ejakulirao u meni,taj se odnos dogodio 5 dana prije ovulacije,a imam neredovitu mjesecnicu koja se moze pojaviti 24. dan a moze i 29.,evo danas mi je 28.dan i jos uvijek je nema pa se brinem... Mene zanima kolike su sanse za trudnocu? hvala vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće.

troublegirl

Jucer je bio 31. Dan od proslog ciklusa, kupila sam neki bolji test koji se moze napraviti u bilo koje doba dana, i bio je negativan, no ja i dalje nisam dobila menstruaciju niti se osjecam kao da cu ju dobiti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte prijašnje postove koji govore o uzrocima kašnjenja menstruacije.

flower9

Dobar dan!
Nezasticeni odnos imala sam prije otprilike mjesec i pol dana, nakon kojeg sam u roku 2 dana popila pilulu za dan poslije - escapelle. Mjesecnica je kasnila, ali je dosla. Prije otprilike tjedan-dva imala zaigrala sam se s doticnim pri cemu smo se trljali. Nije doslo do penetracije, ali je dodirivao ulaz u vaginu. Prije dodirivanja je i svrsio.
Također valja spomenuti da je to bilo tokom mjesecnice (otprije spomenute).
Da li je mogucnost trudnoce velika? S obzirom da je pilula imala moguci utjecaj na sljedecu ovulaciju...
Ako nesto vise znate o tome, ili nesto korisno u vezi toga, molim vas napisite da znam za ubuduce.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.Može imati reperkusije na iduće ovulacije.

Anonimna5555

Poštovani,
zadnju mjesečnicu dobila sam 28.7 te sam 16.8 prvi put imala s dečkom nešto više ali ne u potpunosti,htjeli smo probati imati spolni odnos ali zbog mojega straha to je trajalo niti minutu i bez zaštite ali dečko nije ejakulirao uopće,ni prije ni za vrijeme toga te ni poslije,zanima me postoji li mogućnost trudnoće,jako sam zabrinuta.
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete zatrudnjeti ako nije bilo ejakulacije.

dragonborn

Postovani, imala sam odnose osmog dana ciklusa gdje je decko nepaznjom ejakulirao u mene, mjesecnica mi je redovna te nemam problema sa pracenjem plodnih i neplodnih dana. Imam li razloga za zabrinutost i da li da svejedno uzmem hitnu kontracepciju? Lijep Pozdrav

dragonborn

Napominjem da mi ciklus traje 29 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ipak uzmite pilulu za dan poslije.

dragonborn

Postovani, danas mi je cetvrti dan menstruacije i imala sam dva spolna odnos gdje je decko ejakulirao u mene oba puta, ima li potrebe za kupovanjem pilule za dan poslije? Menstruacije su mi redovite svakih 28 dana te su plodni dani tocni. Hvala na razumijevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam pilula za dan poslije.

Maari19

Proslu sam mjesecnicu imala 09.10. a spolni sam odnos imala 05.11. Koristili smo zastitu i kondom nije pukao ali mjesecnice jos nema iako je trebala doci.. Imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nemate.

dragonborn

Postovani, moze li se uzeti pilula za dan poslije dan nakon ovulacije? Doslo je do ejakuliranja 24 sata nakon ovulacije