Kontracepcija

moguća trudnoća

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nema potrebe, ne fantazirajte happy.

srednjoskolka2

Poštovana doktorice! Hvala na prošlom odgovoru. No htjela bi da mi još pomognete ako možete jer se jako brinem..
Dobila sam mjesečnicu koja je kasnila 5 dana. Nakon par dana od povracanja (koje sam spomenula u pitanju 19.2.) jedem više nego inače. Pročitala sam da je moguća trudnoća i ako imam mjesečnicu. Pošto mi je sad treći dan od kad sam dobila kad bi bilo najbolje da provjerim testom, ako za to ima potrebe?? mjesečnica mi je ista kao i prije a umor i velika potražnja za hranom su mi jedini simptomi.. imam li razloga za brigu?? što mi savjetujete da radim??

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ajme. Ovako reče moja rođakinja večeras: Da sam ja znala da je ovako teško ostati trudan nikad se ne bi čuvala. Molim vas da ne umišljate simptome. Imate menstruaciju, niste trudni.

petex

Poštovana doktorice!
Ja i moja djevojka smo par puta vodili odnos bez kondoma, koji je vrlo kratko trajao, i nikad nismo tako ishli do kraja. Ona se u zadnje vrijeme žali na mučninu, nekad bolove u trbuhu , ima iscjedak,i kazhe da joj se nekad neshto kao pomakne u trbuhu, i veoma je uzrujana več dugo vremena i uzhasno se boji. Ona ima normalnu menstruaciju . I vech smo jednoom napravili test koji je ispao negativan . Planiramo još jednom napravit jer smo pročitali da postoji mogućnost trudnoče iako se ima menstruacija. Dali stvarno postoji mogučnost da je ona trudna?
Zanima me još kada napravimo test i ako pokazuje da je negativan dali se onda josh ima razloga za bojat?
Hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Onda se nemate razloga bojati.

blackangel

Imam jedno pitanje...sa dečkom sam imala spolni odnos koji se odvijao bez kondoma..kad smo bili pri kraju svrsio je na mene ali je dio sperme pao na moj spolni organ i malu unutra kod usana..zanima me dali je s time moguce da sam trudna..test jos nemogu kupovat jer je to bilo sinoc a na njemu se vidi tek nakon 2 tjedna a toliko nemogu cekat...hvala unaprijed..

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte temu Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

tina_O

Takodjer imam pitanje. Imala sam spolni odnos s deckom, koristili smo kondom, i nije mi jasno, kasni mi dva dana vec i polako se zabrinjavam kolika je mogucnost da je kondom probusen ? Imam velik strah od toga jer sam prosle godine pobacila radi nezeljene trudnoce, pa bih vas molila da uzmete u obzir moje pitanje. Hvala unaprijed.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Kondom niti uz savršenu upotrebu nije pouzdano sredstvo kontracepcije, pročitajte http://www.sveokontracepciji.com/html/pdf/Brosura.pdf. Napravite test na trudnoću.

tina_O

Napravila sam test, hCG 1- step quick direct, i negativan je. Mjesecnica izostaje vec 5. dan. Da li trebam pricekat i napraviti jos jedan test ili poci ginekologu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pričekajte da prođe 14 dana od zadnjeg sumnjivog odnosa pa ponovite test. Pretpostavljam da su vam menstruacije redovite kad se ovako zabrinjavate, pa se naručite i kod ginekologa.

tina_O

proslo je vec vise od 20 dana od tog odnosa, zato mi i nije jasno, jer smo koristili kondom, i pazili. Nakon abortusa prosle godine mjesecnica zna nekad kasniti, ali nikad vise od dan, dva. Kako god, uzela sam jos jedan test koji cu sutra napraviti, i naruciti se kod ginekologa.

Pozdrav dr Dmitrovic,

izvinjavam se na ovakvom upadu ali javljala sam se prije nesto vise od tjedan dana ...
zaboravljena pilula tacno 24h
iduci dan odnos bez zastite (znam glupo!)
(nekih 48h nakon zaboravljene pilule i 24h nakon dvije popijene pilule)

za nekih 10dana trebam dobiti
da li mjesecnica tj krvarenje znaci da ne trebam brinuti (vise) jer nisam trudna

UNAPRIJED HVALA
Lijep pozdrav
Saveznica

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne znači, jer i dalje pijete pilule. Test na trudnoću će vam reći.

tina_O

Test opet negativan, bila kod ginekologa, kaze da se to zna desit bez obzira sto mi je inace redovita, i kod njega test negativan. Dakle, trudna nisam, a mjesecnica nek dodje kad zazeli =))

minchy

dan doktorice happy !
budući da redovno sve čitam tako mi je i ovo "upalo u oko".
znači da, ako se dogodi slučajna ovulacija za vrijeme uzimanja OK (što je teoretski moguće), krvarenje u pauzi nije potvrda da nema trudnoće?
muko moja, koliko god čitam uvijek me nešto iznenadi... happy
um...nadam se da Vam nisam dosadna ... happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Točno. Krvarenje u pauzi se može desiti i ako postoji trudnoća, jer prekinete pilule pa malo krvarenja nastupa zbog naglog smanjenja količine hormona.

minchy

to se može ponavljati i kroz nekoliko tih pauza, ili jednom pa već nakon 1 do 2 kutije tableta da ne dođe do krvarenja?
nekako mi je možda logičnije da što trudnoća ide dalje, krvarenje bi trebalo prestati zbog razvoja ploda bez obzira na OK.
ispravite me ako sam krenula krivim putem! happy
hm...jasno mi je da je možda nezgodno odgovoriti na ovo pitanje, ali kakvo je zapravo tada krvarenje? ono minimalno od dan-dva, ili ni tu nema pravila?
hopefully ovo nisu teorije zavjere happy (već mi dođe neugodno postavljati ovako čudna pitanja, ali vjerujte da cijenim jedino Vaše odgovore. naslušala sam se već svakakvih nebuloza od drugih doktora koji su mi uglavnom napravili samo nedoumice)

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nikad u medicini nema pravila, ali dobro razmišljate, kako raste razina hormona koju proizvodi trudnoća tako ta količina hormona iz pilula postaje zanemariva.

minchy

hvala najljepša happy !
tako sam i mislila... happy

Nazad
Naprijed