Kontracepcija

moguća trudnoća

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

S prekinutim odnosom sasvim sigurno može ostati trudna, evo ovdje pročitajte u koliko posto (pri dnu stranice) http://www.sveokontracepciji.com/...racepcija/02_vrste_kontracepcije.php. Također, vaša djevojka ima redovne menstruacije - sve što dolazi ispod 35 dana svaki mjesec smatra se redovnim.
Obzirom na predejakulat vi morate koristiti i kondom i metodu prekinutog snošaja, a kada je ovulacija po mogućnosti i apstinenciju (a ovulaciju možete izračunati prema temi koju ste pročitali). Tek tako možete biti sigurni da se trudnoća neće desiti.

Pozdrav svima. Jucer oko 16:00h imao sam spolni odnos s djevojkom i pri tome je pukao kondom, pri vrhu. Izvadio sam ga netom prije ejakulacije tako da nisam svrsio u nju. Tek tada sam vidio da je kondom pukao. E sad, djevojka i ja ipak panicarimo da nije ostala trudna. Danas ujutro oko 8:00h napravila je test na trudnocu i on je bio negativan. Da li je napravila test prerano i koliko je to pouzdano? Ciklus joj je neredovit pa zbog toga pije hormonske pilule za stabiliziranje ciklusa. Zadnja menstruacija joj je trajala od 27. - 31. 5. Prema tome, sljedecu ocekuje 27. - 28. 6. Sutra cemo kupiti jos jedan test za trudnocu i pilulu za dan poslije da budemo sigurni. Sto vi mislite, koje su sanse da je ostala trudna? Koliko je pouzdan ovaj danasnji rezultat na testu za trudnocu s obzirom da je proslo tek 16 sati od spolnog odnosa?
Molimo za pomoc.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte teme Obavezno pročitati i Pilula za dan poslije - najčešća pitanja, tim redom.

katherine

poštovana doktorice,

novo pakovanje cilesta sam počela piti 8.10. no zbog upale zuba počela sam piti i antibiotike-klavocin i metazol. 9. 10. sam zaboravila uz groznu upalu popiti tabletu koju inace pijem oko 23 h. Popila sam ju idući dan 10.10.uz tabletu koju i inace pijem(znaci 2 tablete istodobno).Nakon toga nisam imala s.odnose.Spolni odnos sam imala tek 19.10.pri čemu je dečko svršio u mene. Sada sam skroz uplašena zbog moguće trudnoće. Još su mi ostale 3 tabletice u pakovanju. Što da učinim..

Molim vas odgovorite mi..hitno je!

Zahvaljujem se!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A što da vam odgovorim, da potvrdim vaš strah da je trudnoća moguća? Je, moguća je, jer ste zaboravili popiti pilulu, pili Medazol i imali nezaštićeni odnos unutar 2 tjedna od svega toga. Malo je vjerojatna, ali sumnjam da vam je to utjeha. Morat ćete pričekati 2 tjedna od odnosa da napravite test na trudnoću.

valx

poštovana, ne pijem nikakve kontracepcijske tablete, a menstruacija mi kasni otprilike 8 dana (što nije uobičajeno). Zadnja 3 dana mi se javlja iscjedak pomiješan sa jako malo krvi. Već sam pomalo pod stresom zbog sumnje da nisam možda trudna pa me zanima da li postoji ta mogućnost s obzirom na taj iscjedak. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

valx

poštovana, menstruacija mi kasni 8-10 dana (što nije uobičajeno), napravila sam test za trudnoću koji je ispao negativan, a zadnja 3 dana javlja mi se samo iscjedak pomiješan sa jako malo krvi. Da li postoji mogućnost da sam trudna s obzirom na rezultat testa i taj iscjedak. Zahvaljujem!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Test treba napraviti 14 dana nakon rizičnog odnosa. Ako ste tako napravili niste trudni, pa zbog kašnjenja menstruacije posjetite ginekologa.

nenci

pozdrav....
imam jedno pitanje...već 9 mjeseci pijem pilule Cilest,sve je bilo u redu do sada,naime 22.09.2009.sam imala spolni odnos bez zaštite druge osim mojih pilula,poslije prvog odnosa smo ubrzo imali i drugi bez da se moj dečko istuširo,7.10.2009.sam dobila normalno menstruaciju i počela uzimat novo pakiranje tableta,no sada imam neke čudne simptome...iz dojke mi ide neki iscjedak poput mlijeka,jako me bole,ujutro mi je dosta mučno....napravila sam već dva testa koji su bili negativni,no ti simptomi i dalje su prisutni....ajme pomozite...jesam li možda ipak trudna...
unaprijed hvala....

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Niste. Iscjedak iz dojki se zna javiti kao nuspojava uzimanja kontraceptiva.

martina05

Pozdrav!! Zadnju mensruaciju sam imala 12.listopada, ciklus mi je neredovit, inače mi bi sljedeča menstuacija trebala doć unutar 37 dana!! imala sam spolne odnose 2 puta za redom ali sa zaštitom (kondom) 5.studenog...postoji li ipak mogučnost da sam ostala trudna jer mi menstruacija još nije došla?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, postoji. Napravite test na trudnoću.

Prije 2 dana imala sam spolni odnos s dechom. Prvi puta brzo je svrshio, pa smo ishli na drugi put (shto i inache tako radimo). Trajalo je poprilichno dugo i nije mogao bash brzo biti gotov. Inache, drugi put dosta malo sperme izade.
Prije erekcije uvijek izvadi penis van vagine. Tako je i ovaj put, no kad ga je izvadio vidjeli smo da je kondom bio puknut. Puknuo je tijekom sexa, no ne znamo kada. Kad ga je izvadio, penis nije bio mokar niti je ishta sperme bilo po vagini, shto znachi da nije niti puno sperme izashlo. Postoji li mogochnost trudnoće, i da je barem malo sperme pustio u mene? Iimam simptome menstruacije i trebala bih ju dobiti iduchi tjedan....
Molim vas za odgovor.
Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mogućnost trudnoće uvijek postoji, ako ste zdrava žena i imate odnose. Ali nekad nije baš jako vjerojatna.

ana102ana102

Poštovana,
U zadnje dvije godine mjesečnice mi se javljaju u razmaku 25-28 dana. Najčešće je to ipak 26 dana. 17-ti dan ciklusa sam imala nezaštićen splni odnos. Kolike su mi šanse da sam trudna?
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte temu Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

arwen_89

Poštovani,
imala sam spolni odnos peti dan menstruacije, zanima me da li postoji mogućnost da ostanem trudna, inace menstruacija mi traje oko 7 dana al zadnja dva dana jako malo curi!
Unaprijed hvala!

pčelicamaja

Poštovana,pila sam tablete Yaz i ovaj mjesec sam ih zaboravila kupiti.Zadnju menstruaciju sam imala 2.3.,a spolni odnos sam imala 13. i 14.3. korisliti smo zaštitu i on je svršio izvan mene.U vašim forumima sam pročitala da se nakon prestajanja uzimanja pilula menstruacija vraća u stari ciklus.Ako je tako trebala sam je dobit 2.4..Da li postoji mogućnost da sam trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Vraća se , ali ne odmah prvi ciklus nakon prstanka tako da računajte da će kasniti neće biti na dan u odnosu na zadnju. U slučaju da kasni više od 14 dana napravite test.

znatizeljna1990

imam 20 godina.spavala sam s dečkom prije 10dana,koristili smo zastitu(kondom),nakon prvog puta kad smo spavali obukli smo se mazili se tako,i nakon toga opet spavali,opet sa zastitom..to mi je bio zadnji dan menstruacije,znaci nisu bili plodni dani??postoji li mogućnost kada je on stavljao drugi kondom,da je stavljajuci ga prenio spermu na njega i da ostanem trudna???molim vas pomoziteee

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 16
Naprijed