Kontracepcija

moguća trudnoća

Natalija Beljo, dr. med.

ne.

gzimić

pijem logest već godinu dana, imala sam nezaštićen odnos, a da sam zaboravila uzeti jednu tabletu, da li je moguće da zbog uzimanja kontracepcijskih pilula menstruacija normalno dođe, a da sam ja ipak trudna? moje pitanje je da li kod uzimanja kontacepcijskih pilula ako dođe do trudnoće menstruacija normalno izostane ili?

mvanda07

Poštovana,
posljednju mjesečnicu sam imala 27.04.
13.5. sam imala nezaštićeni spolni odnos, ali dečko je prekinuo odnos prije ejakulacije. To bi mi po nekakvoj računici trebao biti zadnji ili predzadnji plodni dan.
Inače mi je redovita i dolazi svakih 28 dana (dan više-manje) i traje po 6 dana. 25.5. (na dan kad mi je trebala stići mjesečnica) sam napravila test na trudnoću i bio je negativan (clearblue). Navečer sam dobila samo smeđi iscjedak, a danas tokom dana i mjesečnicu. No, ono što mene brine je što je ta mjesečnica poprilično slaba u odnosu na inače (obično prva dva-tri dana imam jače krvarenje) i što mi nikada do sada nije započinjala iscjedkom (takav iscjedak, smećkasti obično imam zadnji dan). Krvarenje je povremeno svjetlije crvene boje.
Ne bih paničarila da mi je ciklus neredovit, ali pošto je... zanima me je li moguće da sam trudna iako sam dobila mjesečnicu (slabiju nego inače) i test je negativan ili je to jednostavno reakcija na stres i paniku?
Unaprijed hvala.

ivanna_991

pozdrav doktorici, evo imam par pitanja kao i većina djevojaka jer sam zabrinuta oko moguće trudnoće.. inače nemam redovitu menstruaciju,tj zna mi uvjek kasniti po par tjedana tako da ni ne znam kad su mi plodni dani...mlada sam i trudnoca mi je na zadnjem mjestu mojih pprioriteta u zivotu trenutno happy ja i decko smo nedavno zapoceli sa seksualnim odnosima..jos sam djevica jer mi nije probijen himen tj i zabrinuta sam jer je on svrsio a gurao mi je prste prije toga...proslo je 5 dana od toga i meni je danas ujutro bilo jako mucno i povracalo mi se...pa sam se odmah sjetila moguce trudnoce.... molim vas da mi odgovorite kada od seksualnih odnosa moze doci do prvih znakova mucnine i dali je stvarno moguce da sam trudna??? unaprijed hvala

mvanda07

Poštovana,
zaboravila sam napomenuti još jednu stvarčicu. Naime, nedavno sam nakon dugo godina počela vježbati ponovo i odmah sam se prvi put preforsirala pa me zanima je li moguće da mi je mjesečnica takva zbog toga?

Natalija Beljo, dr. med.

Gzmić- da može doći do trudnoće dok pijete OHC; ono sta se dogada je de mjesečnica izostane u vrijeme pauze ili bude izrazito odkudna u odnosu na prethodnu.

mvaida 07 - test se ne preporuča na dan očekivane mjesečnice. Slabo -oskudno krvarenje može biti znak trudnoće i ne mora. Napravite test za 7 dana

ivana 991 himen se može "izgubiti" ne samo splonim načinom. Za simptome koje Vi navodite kao simp. trudnoće je rano. Ako mjesečnica ne dode napravite test

znatizeljna1990

bok,opet ja! sinoć sam dobila neki smećkasti iscjedak,kao što sam rekla imala sam zasticen splni odnos s deckom točno prije 18 dana, dakle 8.5....zadnja menstruacija mi je bila 4.5.,menstruacije su mi neredovite,i traju 5 dana..imam par pitanja-čemu taj iscjedak??mislim da još nebih trebala dobiti stvari! zašto se on javlja??hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su neredovite zaszo ne napravite UZV jer smečkasti iscjedak može značiti da je nekoliko dana do mjesečnica , da imate cistu .

marijaaa

Pozdrav!
Bila bi jakooo zahvalna na odgovoru!!!

Prvi put sam počela piti Yaz pilule 17.5. na prvi dan menstruacije i od tada ih redovno pijem. Imala sam odnos sa dečkom 28.5. i na kraju je svršio u mene. Zanima me kolika je vjerojatnost i sigurnost pilule za bezbrižan odnos ili se mora ipak paziti bez obzira na sve?

unaprijed hvala...

Paranoja

Opet ja happy !! Cijenjena doktorice, samo da Vas kratko pitam ako mi možete pomoći; Da li se dan nakon menstruacije broji kao plodan?? hvala Vam!!!

lajtmotiv

Poštovana,

zanima me kolika je mogućnost trudnoće ako se ima nezaštićeni spolni odnos koji je prekinut nakon 5 - 10 min bez ejakulacije za vrijeme plodnih dana, tj. koliko je moguće zatrudniti samo iz preejakulata?

Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Marijanaaa- OHC djeluje od prvog dana uzimanja ako ate ih uzimali pravilno.

Paranoja - e sad, po nekim novim istraživanjima pokazalo se da više ne može ni jedna žena sa sigurnošću reći danas su mi plodni danai jer ima žena koje su ostale trudne prvi dan mjesečnice , neke na zadnji , tako da sve ovisi o vašem ciklusu( koji može biti redovit dugži period ) ali ako je postojalo nešto šta bi moglo na njega utjecati da se skrati djelovat će i na i plodne dane.

lajmotiv - da može se zatrudnjeti

bleyaa

postovana doktorice, interesuje me koliko je pouzdan romed diptest za trudnocu. radila sam ga dva puta, oba puta je pokazao isto-jednu rozu crtu pri vrhu i jedna plava koja je na samom pocetku (ustvari one je ispod neke folije) ne znam da li obje crte treba da budu roze ili ta plava ipak znaci nest???? skroz sam zbunjena s ovim, unaprijed hvala na odgovoru

kitty1903

Pozdrav!

Pijem Yasmin kontracepcijske pilule već godinu dana. Jučer sam zaboravila popiti četvrtu tabletu iz trenutnog pakiranja, te sam ju popila sa 14 sati zakašnjenja. Imala sam jučer nezaštićeni spolni odnos. Koliko je moguća trudnoća? Da li u sljedećih 7 dana treba primijeniti dodatnu zaštitu?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko se rade po uputama testovi su pouzdani a za dotični pretpostavljam da ima napisano značenje rezultata.

dalmatinka24

Poštovana doktorice,
pijem jasmin pilule već tri godine i redovito sam imala menstruaciju. zadnji mjesec sam zaboravila popiti dvije zadnje pilule iz kutije te po uputama nisam ih ni popila nego napravila pauzu od sedam dana i počela piti novu kutiju.tada sam dobila normalno menstruaciju. ovaj mjesec sam redovito pila pilule ali po zavrsetku pakiranja nisam dobila menstruaciju u sedam dana pauze.nastavila sam piti nakon sedam dana,tj prije dva dana.zadnji spolni odnos je bio prije 14 dana. zanima me jesam li smjela nastaviti piti pilule i dali da ih prekinem piti sada i kolika je vjerovatnost da sam trudna? Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Prekinite pijenje, javite se svom ginekologu .

apolonica

doktorice, da li je moguće dobiti simptome trudnoće vec 2 dana nakon potencijalnog zaceca?

dalmatinka24

hvala na odgovoru,prestat cu ih piti ali ginekologinja mi je na putu pa ako bi mi mogli pojasniti sto se moglo dogoditi sa ciklusom? bila bi Vam jako zahvalna

Natalija Beljo, dr. med.

apolonica NE

dalmatinka 24 - nista strašno mislim da je nastao hormonski disbalans ili eventulano neka cista koje mogu nastati i pod OHC tako da bi preporučila UZV

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 16
Naprijed