Kontracepcija

moguća trudnoća

Lady7

Draga doktorice,
Imam 19 godina i nevina sam, decko nije usao u mene, ali je bilo kontakta medju polnim organima,a posto nismo planirali da 'idemo do kraja', ne koristimo zastitu. Nije svrsio na mene, ali je mozda bila po koja 'kapljica strasti'. Proslu menstruaciju sam dobila 25. 01., a pretproslu 21.12.2010. Sada jos nisam dobila menstruaciju, i iskreno zabrinuta sam. Bole me grudi, naduven mi je stomak i sve ukazuje na to da trebam dobiti, ali sam se opet zabrinula i ne mogu ni o cemu drugo da razmisljam. Takodje sam u poslednjih mesec i nesto smrsala 3-4kg, pa ne znam da li i to moze da ima veze sa mojim promenama termina menstruacije. Mozda je glupo pitanje, ali recite mi, molim Vas, postoji li mogucnost trudnoce u takvim situacijama?

Natalija Beljo, dr. med.

Mirno spavajte , mjesečnica će doći.

Ivana56567

Htjela sam još samo pitati dali je moguće da je ono bila " lažna menstruacija".??..napisali ste da je bila kratka zbog pilula ali jel i ovo moze biti razlog?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

korisnica_13

Poštovana,

Imala sam nezaštićene odnose 12.2., na dan kraja mjesečnice koja je počela 9.2. Nakon toga popila sam cileste, 3 tablete dan poslije i 3 nakon 12 sati.
17. 2. ponovo se javilo krvarenje koje je trajalo 3 dana. Je li to zbog tableta?
Imam li razloga za zabrinutost?

Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Krvarenje od Cilesta ,nema razloga za brigu.

jopica

doktorice bila bi vam zahvalna ako biste mi mogli odgovoriti na sljedeće: Već više od godinu dana pijem kontracepcijske pilule(triquilar). no istekao mi je recept a ja nisam bila u mogucnosti otići do ginekologa po novi.zadnju tabletu sam popila 11.02,menstruaciju sam dobila 15.02 a trajala je do 20.02. Spolni odnos sam imala taj dan kad sam trebala početi s novim pakiranjem tableta,ali ja nisam pošto nisam kupila. Koristili smo metodu prekinutog snošaja.Kolika je mogućnost trudnoće u ovom slučaju?

Perica19

Poštovani/a!

Ja i cura smo imali nezaštićen odnos prije i sada joj menstruacija kasni 11 dana. Nisam odnos završio unutra ali isto postoji mogućnost da je nešto ostalo. Partnerica ima bakteriju esirihiju koli i vodene ciste na jajnicima uz to je i proživjela jako velik stres zadnjih 2 tjedna. Recite mi što je najbolje učiniti.

Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

jopica nema brige , ali sad dalje pazite koristite kondom.

Perica 19 Napravite test.

korisnica_13

Kolko najviše može kasniti menstruacija zbog tableta za jutro poslije?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne kasni već dođe ili prije ili u vrijeme očekivane. Tako da je bitno da prokrvarite iza "day after".

dani18

pozdrav

več tri godine imam spolni odnos bez zaštite i sve je bilo super, sada mi menga kasni dva dana i ja sam več u panici, dali je moguče da sam trudna,a pazili smo kao i do sad???
Ili kasni zbog neče drugog npr. stres, vrijeme itd.

jelee2

Postovanje! Sve pohvale za vas forum. Ja bih vas molila za odgovor. Zanima me posto mi je ginekologica zabranila koristenje pilula,, da li dovoljno sigurno koristenje prezervativa uz prekinuti snosaj,za zastitu od nezeljene truudnoce? S tim da bih ja ipak i dalje koliko mogu pazila na plodne dane.

Natalija Beljo, dr. med.

dani18 Napravite test.
jelee2 Savjetuje samo prezervativ.

avy234

Pozdrav,prije osam dana,točnije 28.04. pocela sam piti tablete Bellune 35,taj dan sam dobila i isti dan sam pocela piti,tj uvecer..
Menstruacija mi je bila dosta bolna,ali nisam bas krvarila. Imala sam odnos dan prije nego sam pocela piti tablete,i imala sam sex za vrijeme menstruacije,drugi dan (ali nisam skoro nikako krvarila),a sex je bio vrlo kratak. Danas devet dana nakon sto sam dobila imam slabo krvarenje i vrlo je neugodna mirisa..
Trudna nisam ili ? Da li trebam ici do ginekologa radi krvarenja,je li moguce da je to neka nuspojava tableta ili?
Tablete sam pila vec prije mozda godinu dana,2 paketa(pola godine) i onda sam prestala i nedavno sam opet uzela...
Hvala unaprijed,..

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste ponovo počeli piti to je spotting. Tako da sve ok.

avy234

da pocela sam piti tablete tocno prvi dan menstruacije.. Ne trebam prestat piti tablete?

Sandra16

Poštovana Dr.
Trebam vašu pomoć... imam 16 godina... i imam dečka s kojim sam u spolnim odnosima...koristimo zaštitu no ne uvjek...nemam redovitu menstruaciju.. nekad dobim 30 dan nekad 35. a najgore od svega je da je od zadnje menstruacije prošlo 44. dana... to znači da mi praktički kasni 10 dana...Bojim se jako trudnoće... pazili smo zaista i očekujem da ću dobiti menstruaciju...možda mi kasni jer sam pod stresom od razmišljanja o trudnoći, a i koristila sam neke antibiotike...nisam napraila test za trudnoću....No što vi mislite da li je to zbog antibiotika i stresa ili bi trebala napraviti test??

Natalija Beljo, dr. med.

avy234 Ne trebate sve ok.

patrikBWS

Mala pomoc. Ja i cura smo spavali zadnja 2 dana,oba puta smo koristili kondome. Sad me zanima da li postoji ikakva mogucnost oplodnje?