Abdomenalni serklaz

anetapp

Postovani ,
Imam 6 neuspesnih trudnoca. Imam miomatoznu matku za mnogih malih mioma koi se ne moze operirati.
Grlic mi je veoma los, koi jos u 14tjednom trudnoce stvara se faneling iako je predhodno uragen serklaz.
Trudnoca najcesto zavrsava u 16-17tjednom sa curenje plodove vode. imala sam jedna trudnoca do 32tjedna ali nazalost je beba umrla nakon 2tjednje.
Nakon ove trudnoce imam jos 2 spontanih abortusi.
Molim Vas za Vase mislenje o abdomenalnom serklazu, jel mi moze pomoci za uspesnom trudnocu.
HVALA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, miomatozna maternica je problem zbog kojeg trudnoće ne uspijevaju. Abdominalna serklaža se radi samo u slučaju kada vaginalna nije moguća, iako se ovi zahvati sve rjeđe provode. Možda bi više smisla imala miomektomija - kirurško uklanjanje mioma (koliko je to moguće uz očuvanje tkiva maternice)