Amenoreja

WienerGirl123

Ćaoo, imam jedan problem i htjela bih pitati Vas prije nego što se odlučim za neki ozbiljniji potez. Dakle, prošli mjesec, četiri dana prije menstruacije sam sa momkom imala odnos i nismo imali zaštitu. Odmah nakon odnosa sam počela kvariti i to je trajalo šest dana, tj na početku je bilo svijetlo roze a na kraju smeđe, ali sam mislila da je to mens pa se nisam opterećivala. Međutim pročitala sam da je to spotting ili da može biti i implantacijsko krvarenje ali ono se desi nekoliko dana kasnije.. Sad je već drugi mjesec kako je nemam.. Trebala sam je dobiti prije dva dana i još nisam. Ne povraća mi se, nije mi muka, grudi mi nisu osjetljive samo mi se stomak naduvao malo, nemam nikakav osjećaj da ću dobiti a molim Boga da dobijem. Uradila sam već jedan test i bio je negativan, razmišljam da uradim i drugi da se uvjerim. Čitala sam na netu razne strašne stvari šta može značiti izostanak menstruacije a da nije trudnoća, i ne sviđa mi se nikako. Pročitala sam na netu da može biti i sekundarna Amenoreja tj izostanak više od tri menstruacije. Stvaarno bi voljela da dobijem neki odgovor od Vas.. Puno pozdrava

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Radi se o oligomenoreji.
Sugeriram uzv pregled.

WienerGirl123

OK, hvala Vam, da li bi mi mogli preporučiti neke tablete ili neki čaj da kupim jer se strašno nerviram zbog toga.. I kada i hoće li me ikako to proći? Pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na pregled i uzv svom ginekologu.